English

“Kanceri mund të jetë lloj myku”, mjeku alternativ: Reduktoni sheqerin dhe brumërat

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mjeku alternativ Luçiano Bardhi tha në “Good Morning Albanians” se sipas disa studimeve kanceri është një lloj myku.

- Advertisement -

Ai tha se kjo është ende në fazën e hipotezës dhe e pavërtetuar, ndërsa fakt sipas tij është se gjërat sot nuk funksionojnë si duhet.

“Ka shumë studime që sot e shikojnë kancerin si myk, është hipotezë, por ka aludime, sepse deri diku sot gjërat janë mbrapsht”,-tha mjeku.

I pyetur se çfarë mund të bëjmë për mykun, mjeku alternativ u përgjigj:

“Si fillim personi duhet të reduktojë masivisht karbohidratet, sheqerin, sheqerin e rafinuar, brumrat. Duhet të konsumoni perime, fruta, fibra, por gjëja kryesore është se sheqeri është alkool për mëlçinë”,-tha mjeku.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?