English

Këmbimi valutor, si qëndron leku sot në raport me monedhat e huaja

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dollari amerikan ka pësuar një rritje të rënie këtë të enjte më 23 maj dhe ai blihet sot me 90.0 lekë e shitet me 92.9 lekë sipas kursit të këmbimit valutor.

- Advertisement -

Sakaq monedha evropiane euro vijon të qëndrojë në nivele të ulëta, ajo në tregun valutor blihet me 100.0 lekë dhe shitet me 100.5 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 116.8 lekë dhe shitet me 117.8 lekë.

Franga zvicerane në tregun valutor blihet këtë të enjte me 100.6 lekë dhe shitet me 101.7 lekë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?