English

“Keni nëna, keni motra”/ Debate në Komisionin TIMS, mazhoranca largohet nga mbledhja

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mbledhja e Komisionit Hetimor për sistemin TIMS është shoqëruar me debate mes përfaqësuesve të mazhorancës dhe opozitës.

- Advertisement -

Deputetet e PS kanë kërkuar 5 minuta pushim dhe janë larguar nga mbledhja për shkak të fjalorit të të papërshtatshëm të përdorur nga deputetët e opozitës dhe kryetari i Komisionit, Ervin Salianji.

“Nuk flitet kështu, keni nëna, keni motra në shtëpi”, i drejtua deputetja e PS, Gjylameti përfaqësuesve të opozitës para se të largohej nga mbledhja.

Deputeti i Partisë Socialiste Toni Gogu u përplas me kryetarin e komisionit Ervin Salianji lidhur me vendimin e Gjykatës Kushtetuese.

“Ju s’e keni lexuar fare vendimin, ju nuk respektoni rregulloren e kuvendit sepse ka një trup të përcaktuar qartë që shqyrton vendimin e GJK. Nëse ligji do ishte në kundërshtim me kushtetutën do të ishte shfuqizuar”, tha ai.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?