English

Kërcënimet e tre gazetarëve, Maqedonia e Veriut dënon veprimet agresive ndaj medias

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryeministri i qeverisë teknike në Maqedoninë e Veriut, Oliver Spasovski ka theksuar se në asnjë mënyrë nuk duhet të vihet në pikëpyetje siguria e gazetarëve, teksa ka dënuar çfarëdo dhune dhe sulmi ndaj punonjësve të mediave.

- Advertisement -

Këto deklarata Spasovski i bëri pas sulmeve verbale dhe kërcënimeve në mediat on-line që u janë bërë tre gazetarëve.

Ai garantoi qytetarët e Maqedonisë së Veriut se do të punojë për të garantuar krijimin e hapësirës mediatike për formimin e paanshëm.

“Qëllimi i kësaj qeverie është krijimi i hapësirës mediatike për informim të paanshëm dhe objektiv të qytetarëve sepse vetëm përmes qytetarëve të informuar në mënyrë objektive, mund të ndërmerren veprimet e duhura për të ardhmen e vendit”, deklaroi z.Spasovski.

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×