English

Kërkon lirinë në Apelin e GJKKO, kur do të merret vendimi për Sali Berishën

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sot u mbajt në Apelin e GJKKO seanca për ish-kryeministrin Sali Berisha, i cili prej datës 30 dhjetor 2023 mbahet në ‘arrest shtëpie’.

- Advertisement -

Shpallja e vendimit për Berishën u shty për ditën e nesërme, në datë 25.01.2024, në orën 09:00.

Berisha ka kërkuar lirinë dhe përmes avokatëve të tij Genc Gjokutaj dhe Sokol Mëngjesi kanë ankimuar masën e sigurisë “arrest në shtëpi” ndaj tij.

Do të jetë gjyqtarja Ilirjana Olldashi ajo që do të vendose mbi ankimin.

Kujtojmë se Berisha është vënë “në arrest shtëpie” pasi nuk zbatoi masën e detyrim paraqitjes.

Sali Berisha është person nën hetim për korrupsion në lidhje me çështjen “Partizani”.

LEXONI GJITHASHTU:

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?