Këtë të mërkurë hapet Euronews Romania, filiali i katërt në lindje në Evropës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Euronews Romania nga kjo e mërkurë i bashkohet familjes së madhe të Euronews duke u bërë filiali i katërt në lindje në Evropës.

Me një skuadër prej 200 gazetarësh dhe teknikësh, Euronews Romania do të mbulojë gjerësisht lajmet kombëtare e ndërkombëtare.

Gjithmonë me synimin për të përcjellë lajme të balancuara me të gjitha këndvështrimet. Transmetimi live nis në orën 6 të mëngjesit deri në mesnatë.

- Advertisement -

“Ne po shohim krizën e madhe që po përjeton e  gjithë bota, krizën e ushqimit dhe sot kemi intervista ekskluzive me komisionerët e BE-së dhe NATO-s. Po flasim se cilat mund të jenë zgjidhjet për Rumaninë, për Evropën dhe për të gjithë. Ne duam të sjellim këndvështrime  për shikuesit tanë dhe t’u japim atyre një zë sepse kjo është ajo që është e rëndësishme për ne dhe  audiencën, kjo është ajo që ne besojmë”, u shpreh Andra Diaconescu i Euronews Romania.

Euronews Romania është filali i katërt që nis transmetimin, në vitin 2019 nisi Euronews Albania, në 2020 Euronews Georgia, 2021 Euronews Serbia dhe këtë vit edhe Eurnews Bulgaria.

Euronews është një media kryesore evropiane e lajmeve, që transmeton lajme në 16 gjuhë. I njohur për raportimet e besueshme, Euronews transmetohet në 160 vende dhe 440 milionë shtëpi në mbarë botën.

Misioni i Euronews është të fuqizojë qytetarët  që të formojnë opinionin e tyre, duke ofruar një shumëllojshmëri pikëpamjesh.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Fyerje ndaj kombit shqiptar”, Goxhaj: 82 deputetë votuan pro Gjykatës Speciale

Gjeneral Dilaver Goxhaj, i ati i Dritan Goxhajt, për të cilin Gjykata e Tiranës ka marrë vendimin ta ekstradojë në gjykatën e Hagës ishte...

Flet babi i Dritan Goxhaj: Është i qetë, i bindur që nuk do të ekstradohet

Ish-gjenerali Dilaver Goxhaj, ka folur në Euronews Albania në lidhje me arrestimin e djalit të tij, Dritan Goxhaj, me urdhër të Gjykatës Speciale në...

Fondet e BE-së në Tunizi/ Nis zbatimi i marrëveshjes për ndalimin e emigrantëve

Paratë evropiane do të mbërrijnë së shpejti në Tunizi për të ndalur fluksin e emigrantëve. Komisioni Evropian ka njoftuar se disbursimi do të nisë...

TË FUNDIT

“Fyerje ndaj kombit shqiptar”, Goxhaj: 82 deputetë votuan pro Gjykatës Speciale

Gjeneral Dilaver Goxhaj, i ati i Dritan Goxhajt, për të cilin Gjykata e Tiranës ka marrë vendimin ta ekstradojë në gjykatën e Hagës ishte...

Flet babi i Dritan Goxhaj: Është i qetë, i bindur që nuk do të ekstradohet

Ish-gjenerali Dilaver Goxhaj, ka folur në Euronews Albania në lidhje me arrestimin e djalit të tij, Dritan Goxhaj, me urdhër të Gjykatës Speciale në...

Fondet e BE-së në Tunizi/ Nis zbatimi i marrëveshjes për ndalimin e emigrantëve

Paratë evropiane do të mbërrijnë së shpejti në Tunizi për të ndalur fluksin e emigrantëve. Komisioni Evropian ka njoftuar se disbursimi do të nisë...

“Basha të na bashkohet”, Duka: Çdo aksion opozitar është pozitiv

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste Agron Duka tha në një intervistë për Euronews Albania se për të çdo aksion opozitar është pozitiv. Ai tha se...

Shefi siçilian i mafias Messina Denaro, në “komë të pakthyeshme”

Shefi sicilian i mafias, Matteo Messina Denaro, i arrestuar pas tri dekadash arratie, është në gjendje kome në spital dhe nuk mund të ushqehet...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×