English

“Kishte shumë borxhe”, Zeka: Si abuzoi Naim Murseli me emrin e Behgjet Pacollit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Milaim Zeka ka folur në lidhje me vrasjen e Liridona Ademajt pak ditë më parë në Prishtinë, vrasje në të cilën dyshohet se porositës ka qenë bashkëshorti i saj Naim Murseli.

- Advertisement -

Në një intervistë për Euronews Albania ai theksoi de ky i fundit kishte shumë para borxh duke theksuar se këtë gjë e ka me fakte ndërsa përmendi dhe rastin e një amerikani.

Gjithashtu ai tha se sipas informacioneve që ka Naim Murseli ka përfituar shumë duke qenë se ka qenë në krah të Behgjet Pacolli.

“Diçka e di të sigurt dhe kam mesazh që ky njeri ju ka kërkuar shumë njerëzve para borxh. Kam mesazhrt e një amerikani ku Naimi i thotë mi gjejë 8 mijë euro borxh dhe më pas të kthejë 12 mijë. Më kanë thënë shumë njerëz, nga Zvicra. Stocholm dhe një biznesmen shumë i fuqishëm në Kosovë që thonë se ky njeri ka abuzuar me emrin e Behgjet Pacollit dhe jam i bindur se Naimi ka qenë shkaktari kryesor i armiqësimit të Bexhet Pacollit me shumë njerëz. Kjo ka qenë arsyeja që unë kam refuzuar atë njeri që të ulet në tavolinën time sa herë që shkoja të takoja Pacollin”-tha Zeka.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×