English

Kombëtarja mbyll përgatitjet| Të pranishëm 25 futbollistë, Kuqezinjtë drejt Austrisë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kombëtarja shqiptare ka zhvilluar seancën e dytë stërvitore me grupin e plotë në vendin tonë, ku të pranishëm ishin 25 futbollistë.

- Advertisement -

Trajneri Silvinjo mbajti të bashkuar me pjesën tjetër edhe dy talentet e shpresave, Rejan Alivodën që aktivizohet tek Vllaznia dhe Erlad Maksutin e Apolonisë. Stërvitja u zhvillua fillimisht në palestër, e më pas me ushtrimet në fushë, ashtu sic ka ndodhur dhe përgjatë së enjtes.

Elhan Kastrati u la pushim nga stafi teknik për shkak të gjendjes shëndetësore si pasojë e gripit. Kujtojmë që gjithë grupi është plotësuar të premten pasi në stërvitjen e së enjtes mungonin 3 futbollistë. Në pasdite lojtarët do të jenë në Austria ty ku do të kryhen seancat stërvitore në prag të dy miqësoreve të qershorit, konkretisht në datën 3 me Lihtenshtejnin dhe 4 ditë më pas ndaj Azerbajxhanit në Hungari.

Tekniku Sylvinho pritet të kryejë ndryshime sa i përket skemës, duke qenë se këtë herë u la jashtë dyshja Cikalleshi-Uzuni, të cilët ishin ndër lojtarët kyc në fazën kualifikuese të Euro 2024. Lista zyrtare e europianit do të publikohet më 7 qershor, teksa nuk pritet të ketë shumë ndryshime. Kuqezinjtë e nisin rrugëtimin më 15 qershor, ndërsa kundërshtarët janë Italia, Kroacia e Spanja.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?