English

“Kurti në prag të izolimit”, gazetarja: Po udhëheq frymë antiamerikane në Kosovë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetarja Gerta Zaimi tha në një intervistë për Euronews Albania se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është një prag të izolimit ndërkombëtar.

- Advertisement -

Kjo, sipas saj do të shoqërohet me masa shumë të forta që do të ndikojnë negativisht në ecurinë e Kosovës.

“Izolimi i Kurtit është në prag të derës dhe pas kësaj vijnë masa shumë të forta që do ndikojnë në ecurinë e Kosovës. Tani izolimi bëhet më i madh dhe kjo është problematike se për herë të parë Kurti po udhëheq një frymë antiamerikane në Kosovë. Nëse dhe 1 për qind e qytetarëve të Kosovës kthehen në antiamerikanë, kjo është fitore për Rusinë dhe Serbinë. Kemi një konvergjencë politikash të Kurtit dhe Vuçiçit, politikat e tyre të brendshme po puqen. Nuk ka një Rama-Vuçiç, po një Kurti-Vuçiç në konvergjencë interesash”, tha gazetarja.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?