English

“Kryeministri nuk po sulmon askënd”, deputeti i Vetvendosjes i del në krah Kurtit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha, foli në lidhje me qëndrimin që ka mbajtur kreu i qeverisë së Kosovës, Albin Kurti ndaj BE-së.

- Advertisement -

Në një intervistë për Euronews Albania, ai theksoi se Kurti nuk po sulmon askënd ndërsa tregoi se pse Miroslav Lajçak po tregohet i njëanshëm në lidhje me palët.

“Kosova dhe Serbia kanë një marrëvheshj eme 11 pika dhe nga kwtopika është dhe pika e 10 ku thuhet se duhet të respektohen të gjitha marrëveshjet mes Kosovës dhe Serbisë, Fakti që Lajçka kërkon të implementohen  vetëm një marrëveshje, do të thotë se Kurti po thotë se kemi një marrëveshje dhe duhet të zbatohet e gjithë marrëveshje. Fakti që Lajçak i shtyn përpara kërkesat e Serbisë kjo do të thotë se është i njëanshëm. Lajçak ka kërkuar të ketë sanksione Kosovës por jo Serbisë. Kurti nuk po sulmon asnjë”-tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?