Cili është vendi me çmimet më të shtrenjta për prerjen e flokëve

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sipas të dhënave të “World of Statistics”, norvegjezët paguajnë mesatarisht 60 euro për prerjen e flokëve, duke qenë kështu vendi më i shtrenjtë në botë. Por edhe rrogat aty janë rreth 5 mijë euro.

Në vendin e dytë është Japonia. Në Japoni, njerëzit paguajnë rreth 51.50 euro për të prerë flokët.

Në dhjetë vendet më të shtrenjta janë edhe Danimarka (44.37 euro), Suedia (42.45), Australia (42.30), SHBA (40.50), Zvicra (39.50), Franca (34.10), Koreja e Jugut (34) dhe Anglia (33).

- Advertisement -

Ndërkohë, në Kosovë çmimi i prerjes së flokëve mesatarisht është 5 euro.

Vendet më të lira janë India (4.80), Pakistani (4), Argjentina (2.90), Nigeria (1.70) dhe Zambia (1.50).


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Të shtëna me armë zjarri në Korçë, çfarë raportohet

Një sherr për motive të dobëta mes disa personave ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Korçë, konflikt i cili përfundoi në përdorimin e armëve...

Babai i Naimit konfirmon takimin me djalin në burg: Ç’më tha për vrasjen e Liridonës

Babai i Naim Murselit, Shabani, ka konfirmuar se ka takuar të virin në burgun e sigurisë së lartë, ku ai po mbahet si i...

Grabitën 2 shtetas nën kërcënimin e një arme false, arrestohet njëri prej autorëve

Një 17-vjeçar në Tiranë ka rënë në prangat e Policisë dhe një bashkëmoshatar i tij është shpallur në kërkim. Lajmin e bëri të ditur Policia...

TË FUNDIT

Të shtëna me armë zjarri në Korçë, çfarë raportohet

Një sherr për motive të dobëta mes disa personave ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Korçë, konflikt i cili përfundoi në përdorimin e armëve...

Babai i Naimit konfirmon takimin me djalin në burg: Ç’më tha për vrasjen e Liridonës

Babai i Naim Murselit, Shabani, ka konfirmuar se ka takuar të virin në burgun e sigurisë së lartë, ku ai po mbahet si i...

Grabitën 2 shtetas nën kërcënimin e një arme false, arrestohet njëri prej autorëve

Një 17-vjeçar në Tiranë ka rënë në prangat e Policisë dhe një bashkëmoshatar i tij është shpallur në kërkim. Lajmin e bëri të ditur Policia...

Arrestimi i të dyshuarit të katërt për vrasjen e Liridonës, reagon Policia e Kosovës

Policia e Kosovës ka reaguar pas arrestimit të personit të katërt të përfshirë në vrasjen e Liridona Ademajt me porosi të bashkëshortit të saj,...

“Transumanca” në UNESCO/ “Tri ditë në këmbë për shtegtimin e bagëtive”

Pas gjashtë muajsh të shtegtimit të bagëtive në zonat e thella malore të Thethit në veri të Shqipërisë, Dedë Çobani është kthyer pak ditë...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×