Kush janë mafiozët me kostum? Flet Artan Hoxha

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Artan Hoxha tha në “Now me Erla Mëhillin” se ne po flasim për krimin e organizuar që ekspozohet, por në fakt problemi i vërtetë është i paekspozuari.

“Zakonisht, unë e kam batutë dhe them, ata që nuk u përmendet emri, ata janë më të fortët dhe ata nuk janë domosdoshmërisht kriminelë. Ata anojnë më tepër nga krimi ekonomik, nga aktiviteti që bën Ndragheta sot që quhet mafie me kostum,” – u shpreh Hoxha.

Gazetari theksoi se sot paraja më e madhe gjenerohet nga ky nivel kriminaliteti, pra ata që janë më tepër biznesmenë se vrasës.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Situata në Kuvend ‘shkon’ në SPAK, Policia referon kallëzime për deputetët e PD

SPAK po verifikon referimet e policisë mbi situatën e tensionuar në kuvend. Policia ka referuar materiale për ndjekje penale të deputetëve të opozitës për...

Balla në Kongresin e PS: Rënie drastike e vrasjeve, prioritet hetimi i 21 janarit

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla në fjalën e tij në Kongresin e PS bëri një përmbledhje të arritjeve policisë së shtetit që nga mbarëvajtja...

Osmani takim me Erdogan në Stamboll: Të përkushtuar të vijojmë bashkëpunimin

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka zhvilluar një takim në Stamboll me homologun e saj turk, Rexhep Tajip Erdogan. Lajmin e ka bërë të ditur...

TË FUNDIT

Situata në Kuvend ‘shkon’ në SPAK, Policia referon kallëzime për deputetët e PD

SPAK po verifikon referimet e policisë mbi situatën e tensionuar në kuvend. Policia ka referuar materiale për ndjekje penale të deputetëve të opozitës për...

Balla në Kongresin e PS: Rënie drastike e vrasjeve, prioritet hetimi i 21 janarit

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla në fjalën e tij në Kongresin e PS bëri një përmbledhje të arritjeve policisë së shtetit që nga mbarëvajtja...

Osmani takim me Erdogan në Stamboll: Të përkushtuar të vijojmë bashkëpunimin

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka zhvilluar një takim në Stamboll me homologun e saj turk, Rexhep Tajip Erdogan. Lajmin e ka bërë të ditur...

“Tentativa të tjera për të vrarë Liridonën”- Lala: Pse nuk i besoj babait të Naimit

Gazetarja Klodiana Lala është shprehur se vrasja e Liridonës fsheh një mister shumë të madh, për faktin se ajo është kryer në mënyrë shumë...

Selena Gomez në lidhje me shokun e Bieber, zbulohet i dashuri i ri i këngëtares

Selena Gomez është përballur me një “boom” komemtesh nga ndjekësit e saj, pasi konfirmoi të enjten lidhjen me producentin muzikor, Benny Blanco. Në seksionin...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×