Kuvendi miraton kërkesën për procedurën e përshpejtuar për Portin e Durrësit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Me 62 vota pro dhe 20 kundër, Kuvendi miratoi kërkesën e qeverisë për të kaluar me procedurë të pershpejtuar një projektligj për Portin e Durrësit.

Kalimi me procedurë të përshpejtuar, u kundërshtua nga opozita.

Gjatë fjalës së tij, deputeti demokrat, E nkelejd Alibeaj i është drejtuar qeverisë duke i thënë se po shisni zemrën e Shqipërisë, ndërkohë se nuk dihet se sa fiton vendi ynë nga ky projekt dhe se me kë është negociuar.

- Advertisement -

Ndërsa, kryeministri Edi Rama se nuk ka kohë për të humbur për këtë investim në qytetin bregdetar.

LEXONI GJITHASHTU

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Gërdeci”, shtyhet seanca paraprake për Mediun në GJKKO, flet Zamira Durda

Është shtyrë seanca për ish-ministrin Fatmir Mediu, i cili akuzohet për ngjarjen e Gërdecit ku humbën jetën 26 persona. Është shtyrë seanca për ish-ministrin Fatmir...

Bogdani: Vendimet e KQZ-së dhe KAS-it të përkohshme, vendos Kolegji Zgjedhor

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Gerti Bogdani thotë se vendimet e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) dhe Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve (KAS), në lidhje...

48 orë paraburgim, kreu i federatës së Kosovës përfundon në spital pas arrestimit

Presidenti i federatës së futbollit në Kosovë është arrestuar. Agim Ademi i cili është edhe babai i këngëtarit të njohur Capital T. Sipas raportimit...

TË FUNDIT

“Gërdeci”, shtyhet seanca paraprake për Mediun në GJKKO, flet Zamira Durda

Është shtyrë seanca për ish-ministrin Fatmir Mediu, i cili akuzohet për ngjarjen e Gërdecit ku humbën jetën 26 persona. Është shtyrë seanca për ish-ministrin Fatmir...

Bogdani: Vendimet e KQZ-së dhe KAS-it të përkohshme, vendos Kolegji Zgjedhor

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Gerti Bogdani thotë se vendimet e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) dhe Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve (KAS), në lidhje...

48 orë paraburgim, kreu i federatës së Kosovës përfundon në spital pas arrestimit

Presidenti i federatës së futbollit në Kosovë është arrestuar. Agim Ademi i cili është edhe babai i këngëtarit të njohur Capital T. Sipas raportimit...

Kapet brenda ‘shtëpisë së barit’ në Britani, 2 vite burg për 28-vjeçarin shqiptar

Shqiptari Ardjan Bashkurti është arrestuar në Britani pasi gjurmët e tij të gishtave u gjetën në një ‘shtëpi bari’ ku rriteshin qindra bimë. 28-vjeçari shqiptar...

Borrell: Do të ndjekim nga afër zbatimin e marrëveshjes së Ohrit

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell deklaroi e marrëveshja e Ohrit duhet të zbatohet në tërësi nga Kosova dhe Serbia. Borrell, para samitit...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×