Lala: Disa markete në Kosovë në produktet serbe vendosin flamuj të shteteve tjera

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Aktivistja Dea Lala ka folur për nismën që kanë ndërmarrë së fundmi për të bojkotuar produktet serbe në Kosovë.

E ftuar në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania ajo tha se shumë markete vendosin flamuj të ndryshëm te produktet serbe, veprim të cilin e ka konsideruar abuzim.

Më tej ajo tha se në lidhje me këtë çështje është bërë dhe një fushatë në rrjetet sociale.

- Advertisement -

“Ka konsumatorë që vështirë i identifikojnë produktet serbe, por që jemi siguruar që duhet të vendosen flamuj nëpër gjitha raftet dhe produktet nga origjina nga janë. Por ka pasur shumë raste që kjo është keqpërdorur dhe kemi pasur dhe këtë herë shumë raste që janë  lajmëruar marketet, për arsye të ndryshme kanë vendosur flamuj të një shteti tjetër dhe pse produkti ka qenë serbë. Për këtë arsye është bërë një fushatë dhe në rrjetet sociale”- tha ajo.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Rreshjet e shiut përmbysin rrugët e Nju Jork-ut

Shiu rekord pushtoi sistemin e kanalizimeve të Nju-Jorkut të premten. Reshjet e shumta u bën shkak për një valë të përmbytjeve që rrjedhin nëpër...

“Ose e imja, ose e askujt tjetër”- Shkaku pse burri vrau Klodiana Vefën dhe veten

Mediat italiane kanë raportuar se Alfred Vefa i cili ekzekutoi gruan e tij mbrëmjen e të enjtes nëItali është gjetur i pajetë. Ai është...

“Kosova dhe Serbia të veprojnë me maturi”, Rama: Të shtensionohet situata në kufi

Kryeministri Edi Rama i është bashkuar thirrjes së SHBA-së për shtensionim të menjëhershëm në kufirin mes Kosovës dhe Serbisë. Përmes një postimi në platformën X...

TË FUNDIT

Rreshjet e shiut përmbysin rrugët e Nju Jork-ut

Shiu rekord pushtoi sistemin e kanalizimeve të Nju-Jorkut të premten. Reshjet e shumta u bën shkak për një valë të përmbytjeve që rrjedhin nëpër...

“Ose e imja, ose e askujt tjetër”- Shkaku pse burri vrau Klodiana Vefën dhe veten

Mediat italiane kanë raportuar se Alfred Vefa i cili ekzekutoi gruan e tij mbrëmjen e të enjtes nëItali është gjetur i pajetë. Ai është...

“Kosova dhe Serbia të veprojnë me maturi”, Rama: Të shtensionohet situata në kufi

Kryeministri Edi Rama i është bashkuar thirrjes së SHBA-së për shtensionim të menjëhershëm në kufirin mes Kosovës dhe Serbisë. Përmes një postimi në platformën X...

Në kërkim për ekzekutimin e ish-bashkëshorten, burri vret veten me të njëjtën armë

Alfred Vefa, autori i dyshuar i vrasjes së 35 vjeçares Klodiana Vefa është gjetur i vdekur. Sipas mediave italiane, ish-bashkëshorti i gruas që u vra...

E rëndë! U copëtua nga makina e mishit, vdes para syve të vajzës shqiptarja në Greqi

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së premtes në Greqi. Një 50 vjeçare shqiptare në është copëtuar nga makineria e mishit në...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×