English

Leta, ‘zemra’ e autobusëve të Tiranës: Kam ëndërruar një jetë të punoj faturino

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Zonja Leta, mbi të 60-at, është një faturino në linjat e transportit urban në kryeqytet. Në një intervistë të dhënë për emisionin real People, rrëfen se që e vogël i ka pëlqyer kjo punë, dhe se e ruan të mire komunikimin me pasagjerët, duke thënë gjithë kohën “shpirti dhe zemra”.

- Advertisement -

“Fillova fatorino se më vdiq burri. E kisha shumë qejf të punoja faturino. Më pëlqen kjo punë se merresh me shumë njerëz. Në lokal merresh vetëm me klientët e lokalit, kurse këtu hyjnë shumë njerëz, hyjnë, fëmijë, të moshuar, të rinj dhe të reja që më respektojnë pa masë. Ka dhe njerëz pa edukatë, por shumica janë me edukatë.

Njerëzit janë shumë të mirë të respektojnë.

Ka raste që vijnë pa biletë. Por unë s’kam çfarë të bëj se kam me normë. Duhet të bëjë 600 bileta në ditë”, tha ajo.

 

LEXO GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?