Lukaku refuzon Arabinë, 100 milionë euro në dy sezone, preferon kalimin tek Juventus

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Romelu Lukaku është një nga lojtarët më të përfolur në këtë merkato verore, për faktin se ende nuk ka vendosur për destinacionin e radhës.

Belgu gjithashtu është komentuar së tepërmi për preferncën e tij ndaj Juventusit, edhe pse vetëm pak javë më parë luante në finalen e Champions me Interin.

Dëshira e sulmuesit për të kaluar tek zonja e vjetër duket se është edhe më e madhe nga ç’duket, ku sipas Corriere Dello Sport, ai ka refuzuar disa oferta nga skuadrat arabe. Konkretisht një kontratë dy vjeçare në të cilën do të përfitonte plot 100 mln euro, ndërsa londinezët do të merrnin 50 mln euro të kartonit.

- Advertisement -

Ky plan nuk i ka pëlqyer 90-vjecarit, i cili ka pohuar se i vetmi destinacion i preferuar prej tij është Torino. Juventusi po kalon një formë jo shumë pozitive dhe ka nevojë për përforcime, e Lukaku do të ishte një zëvendësues i denjë i Vlahovic, me serbin që kërkon largimin.

Bardhezinjtë i kanë ofruar një kontratë 3-vjecare Lukakut, nga ku do të përfitojë 9 mln euro në sezon. Në ditët në vijim pritet që të arrihet akordi mes Chelseas dhe Juventusit.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kongresi i PS/ Qafoku: Me opozitën e shpartalluar, Rama mund të bëjë ç’të dojë

Gazetari Roland Qafoku është shprehur se kryeministri Edi Rama mund të bëjë çfarë të dojë, kur përballë ka opozitën e cila sipas tij është...

Vrasja e Elton Javorit në Fier, gjendet automjeti i përdorur dhe arsenal armësh

Vrasja e Elton Javorit në Fier, gjendet automjeti i përdorur nga autorët dhe arsenal armësh Është gjetur automjeti i përdorur në vrasjen e 41-vjeçarit Elton...

Akuzohen për kultivimin e 250 bimëve narkotike, arrestohen 2 persona në Elbasan

Dy shtetas në Elbasan kanë rënë në prangat e Policisë, pasi dyshohet se janë autorë të kultivimit të 250 bimëve narkotike, në muajin qershor,...

TË FUNDIT

Kongresi i PS/ Qafoku: Me opozitën e shpartalluar, Rama mund të bëjë ç’të dojë

Gazetari Roland Qafoku është shprehur se kryeministri Edi Rama mund të bëjë çfarë të dojë, kur përballë ka opozitën e cila sipas tij është...

Vrasja e Elton Javorit në Fier, gjendet automjeti i përdorur dhe arsenal armësh

Vrasja e Elton Javorit në Fier, gjendet automjeti i përdorur nga autorët dhe arsenal armësh Është gjetur automjeti i përdorur në vrasjen e 41-vjeçarit Elton...

Akuzohen për kultivimin e 250 bimëve narkotike, arrestohen 2 persona në Elbasan

Dy shtetas në Elbasan kanë rënë në prangat e Policisë, pasi dyshohet se janë autorë të kultivimit të 250 bimëve narkotike, në muajin qershor,...

EMRI/ I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Italia, arrestohet 38-vjeçari në Durrës

Një 38-vjeçar në Durrës ka rënë në prangat e Policisë, pasi shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane për veprat penale “Organizata ktiminale” dhe...

Në burg për korrupsion, Leonard Palushi depoziton rekurs në Gjykatën e Lartë

Ish-shefi i hetimit të krimeve në Elbasan Leonard Palushi depoziton rekurs në gjykatën e lartë. Ai kërkon të shpallet i pafajshëm duke kundërshtuar vendimin e...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×