English

Makina përplaset me zetorin në aksin Lezhë-Shkodër, ndërron jetë shoferi e pasagjeri

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e kësaj të hëne. Dy persona kanë mbetur të

- Advertisement -

Një automjet, është përplasur e një zetor. Përplasja ka rezultuar fatale, për dy personat që po udhëtonin në makinën, tip Fiat.

Rreth orës 05:10 në kryqëzimin e Kallmetit, drejtuesi i automjetit Prend Marku, banues në Tale, ka goditur nga pas karrelin e një mjeti bujqësor zetor i drejtuar nga Ardian Tomaj, banues në Gocaj, Lezhë.

Nga përplasja e fortë, drejtuesi i mjetit “Fiat” 56 vjeç ka ndërruar jetë. Po ashtu dhe pasagjeri që ndodhej me të në automjek, Martin Gjoka 54 vjeç, nuk ka mundur ti shpëtojë përplasjes, e për pasojë ka ndërruar jetë. Policia ndodhet në vendin e ngjarjes për hetimin e shkaqeve të aksidentit të rëndë.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?