“Me FBI-në kemi marrëdhënie institucionale”- Çuçi: Nuk e kam takuar McGonigal

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi foli këtë të mërkurë në lidhje me bashkëpunimin që ka Policia e Shtetit me FBI-në.

Çuçi theksoi se dy institucionet kanë një marrëveshje partneriteti strategjik për të asistuar me ndihmë njëri tjetrin.

Duke u ndalur te rasti McGonigal, Çuçi tha se marrëdhënia mes policisë së Shtetit dhe FBI-së është një marrëdhënie institucionale dhe jo e bazuar mbi emra të përveçëm.

- Advertisement -

Ai nënvizoi se personalisht nuk e ka takuar ndonjëherë ish-zyrtarin e FBI-së, Charles Mcgonigal.

“Policia shqiptare ka marrëdhënie me FBI-në dhe jo me personat, ne vazhdimisht jemi asistuar në bazë të një marrrëveshjeje partneriteti që ne këmi me FBI-në. Dhe hera e fundit ka qenë gjatë sulmit kibernetik, ku kemi pasur ndihmën e tyre të çmuar. Kanë qenë ata dhe ekspertiza e tyre që kanë identifikuar origjinën e sulmeve kibernetike.

Unë dua të them që marrëdhëniet i kemi me institucionin, emrat e përveçëm i takon FBI-së ose agjencisë përkatëse për t’i vendosur. Unë personalisht nuk e kam takuar nëse jeni kurioz. Hyrje daljet e McGonigal në Shqipëri duhet të jenë në Tims, nuk është ndonjë sekret”, tha Çuçi.

LEXONI GJITHASHTU


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Çelim një fazë të re”, Balla: IKMT të garantojë parandalimin e ndërtimeve pa leje

Ministri i Brendshëm Taulant Balla, së bashku me drejtuesin e ri të IKMT-së Ervin Hoxha inspektuan nga afër punimet për prishjen e disa objekteve...

Njësitë speciale të Kosovës protestojnë para qeverisë, shpalosin një sërë kërkesash

Njësitë speciale të Policisë së Kosovës kanë protestuar të shtunën pranë ndërtesës së Qeverisë së Kosovës në Prishtinë, për herë të dytë brenda rreth...

Dritan Goxhaj padit Ulsi Manjën në SPAK/ Ja për çfarë e akuzon ministrin

Ish-luftëtari i UÇK-së Dritan Goxhaj ishte këtë të shtunë në një intervistë për Euronews Albania ku zbuloi edhe arsyen se përse ka ngritur padi...

TË FUNDIT

“Çelim një fazë të re”, Balla: IKMT të garantojë parandalimin e ndërtimeve pa leje

Ministri i Brendshëm Taulant Balla, së bashku me drejtuesin e ri të IKMT-së Ervin Hoxha inspektuan nga afër punimet për prishjen e disa objekteve...

Njësitë speciale të Kosovës protestojnë para qeverisë, shpalosin një sërë kërkesash

Njësitë speciale të Policisë së Kosovës kanë protestuar të shtunën pranë ndërtesës së Qeverisë së Kosovës në Prishtinë, për herë të dytë brenda rreth...

Dritan Goxhaj padit Ulsi Manjën në SPAK/ Ja për çfarë e akuzon ministrin

Ish-luftëtari i UÇK-së Dritan Goxhaj ishte këtë të shtunë në një intervistë për Euronews Albania ku zbuloi edhe arsyen se përse ka ngritur padi...

SPAK njoftim zyrtar për urdhër-arrestet e lëshuara për inceneratorin e Tiranës

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit lëshoi 15 urdhër-arreste për inceneratorin e Tiranës. Masat e sigurisë janë në ekzekutim e sipër dhe në mesin e...

Deputetja britanike: Radoiçiçi të ekstradohet në Kosovë, të përballet me drejtësinë

Deputetja britanike, Alicia Kearns, ka kërkuar që Milan Radoiçiçi të ekstradohet në Kosovë. Radoiçiçi dyshohet se qëndron prapa agresionit në veri të Kosovës më...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×