“Më përkëdhelte në sup, më quante vogëlushe”- studentja flet për ngacmimet seksuale

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Temë e emisionit Goodmorning Albanians, në Euronews, ishin ngacmimet seksuale në vendin e punës. E ftuar në studio, studentja Megi Stambollaxhiu rrëfeu rastin e një ngacmimi seksuar tw ndodhur 1 vit më parë kur ajo ishte 19-vjeçe.

Sipas saj menaxheri i firmës ku punonte e përkëdhelte nw sup dhe i thoshte vogëlushja e grupit. Ajo shtoi se me diplomaci dhe mirësjellje mundohej të ruante distancën, por kjo gjë nuk respektohej nga pala tjetër.

“Mua më ka ndodhur në vendin e punës ku kam qenë përpara një viti dhe ka ndodhur me menaxherin. Ishin këto epitetet që vendoseshin me përkëdheli ndoshta dhe prej moshës, se isha më e vogla e grupit, isha 19-vjeç. Disa epitetete të tipit vogëlushja e grupit, ose vinte përkëdhelte te supi. Gjëra që më bënin që unë mos të ndihesha rehat. Unë jam tip shumë kundër prekjeve fizike dhe një përqafim me zor e jap. Shmangiet e mia dhe ato fjalët “të lutem mbajmë këtë distance”, ishin kërkesa për një farë distance me diplomaci por që ishte e pakuptueshme nga pala tjetër. Të njëjtin problem kishin dhe shoqet e mia, pra ishte një problem i përbashkët”, tha studentja.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Norvegjia mbyll kufirin për makinat e regjistruara në Rusi

Autoritetet norvegjeze njoftuan se, me përjashtime të rralla, do të mbyllin kufirin për automjetet e regjistruara në Rusi në mesnatën e 2 tetorit, gjë...

Sveçla: Do kërkojmë ekstradimin e Radoiçiç dhe terroristëve të tjerë

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, thotë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se autoritetet përgjegjëse, përmes partnerëve ndërkombëtarë, do të...

Dervishi zbërthen si nisi përplasja mes bandave të Laert Haxhiut dhe Aldo Bares

Gazetari Ferdinand Dervishi shpjegoi në emisionin “Review” në Euronews Albania se si nisi përplasja mes bandave kriminale të Aldo Bares dhe Laert Haxhiut. Ai tha...

TË FUNDIT

Norvegjia mbyll kufirin për makinat e regjistruara në Rusi

Autoritetet norvegjeze njoftuan se, me përjashtime të rralla, do të mbyllin kufirin për automjetet e regjistruara në Rusi në mesnatën e 2 tetorit, gjë...

Sveçla: Do kërkojmë ekstradimin e Radoiçiç dhe terroristëve të tjerë

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, thotë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se autoritetet përgjegjëse, përmes partnerëve ndërkombëtarë, do të...

Dervishi zbërthen si nisi përplasja mes bandave të Laert Haxhiut dhe Aldo Bares

Gazetari Ferdinand Dervishi shpjegoi në emisionin “Review” në Euronews Albania se si nisi përplasja mes bandave kriminale të Aldo Bares dhe Laert Haxhiut. Ai tha...

Britania do t’i sigurojë NATO-s trupa për mbështetjen e Kosovës

Ministria e Mbrojtjes e Britanisë ka transferuar komandën e një batalioni të ushtrisë në NATO, në mënyrë që të mund të ofrojë mbështetje në...

Kush janë të penduarit që zbuluan krimet më të rënda në Shqipëri

Disa banda kriminale në Shqipëri janë zbërthyer falë rrëfimeve të të penduarve të drejtësisë. Emisioni Review në Euronews Albania bëri një bilanc të personave që...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×