Meta nis aksionin politik me kritika ndaj LSI: Nga sot do punojmë në 3 drejtime

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Revolucioni antikorrupsion do të jetë diviza e parë e Partisë së Lirisë. Kështu u shpreh kryetari i saj Ilir Meta, i cili thirri të mërkurën mbledhjen e komitetit organizativ të partisë duke nisur kështu aksionin politik.

Meta tha se nga sot Partia e Lirisë do ecë në tre drejtime.

Revolucioni antikorrupsion, organizimi i partisë duke u hapur dhe përgatitja për qeverisjen e vendit do të jenë tri shtyllat e punës së Partisë së Lirisë, tha Meta, teksa e vuri theksin tek lufta kundër korrupsionit si më emergjente.

- Advertisement -

Teksa e cilësoi kryeministrin Edi Rama hajdutin më të madh të vendit, ish-presidenti nuk i kurseu kritikat edhe ndaj ish-partisë së tij të vjetër, LSI, që siç tha, e braktisi atë dhe popullin duke djegur mandatet.

“Nuk kemi kohë se nuk ka kohë Shqipëria. Ilir Meta nuk vë baste, bën betim. A bëri betim në Kushtetutë? Dhe Ilir Meta e ka mbrojtur Presidencën si institucionin më të rëndësishëm në vend. Të gjithë kundër i pati, edhe ju, se i dhatë besën Lulushit duke braktisur mandatet e popullit”, tha ish-presidenti.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kreshnik Spahiu: Egoisti Albin për Kosovën, aleancë me Rusinë do bëjë?

Jursiti Kreshnik Spahiu tha se Albin Kurti është futur në konflikt me partnerët të cilët garantojnë sovranitetin e Kosovës. I ftuar në “Now me Erla...

Përplasja me Serbinë, Kulla: Kosova të sigurojë ushtrinë, serbët në kufij

Analisti Ilir Kulla, teksa analizoi situatën  në Veri tha se Kosova duhet të sigurojë ushtrinë pasi trupat e ushtrisë serbe ndodhen në kufij. I ftuar...

“S’të marr leje ty”, Molliqaj-Kullës: Mos bëj propagandë për Albinin, i rrezikshëm

Dardan Molliqaj, deputet i parlamentit në Kosovë ishte i ftuar këtë të martë në “Now me Erla Mëhillin për të folur rreth situatës së...

TË FUNDIT

Kreshnik Spahiu: Egoisti Albin për Kosovën, aleancë me Rusinë do bëjë?

Jursiti Kreshnik Spahiu tha se Albin Kurti është futur në konflikt me partnerët të cilët garantojnë sovranitetin e Kosovës. I ftuar në “Now me Erla...

Përplasja me Serbinë, Kulla: Kosova të sigurojë ushtrinë, serbët në kufij

Analisti Ilir Kulla, teksa analizoi situatën  në Veri tha se Kosova duhet të sigurojë ushtrinë pasi trupat e ushtrisë serbe ndodhen në kufij. I ftuar...

“S’të marr leje ty”, Molliqaj-Kullës: Mos bëj propagandë për Albinin, i rrezikshëm

Dardan Molliqaj, deputet i parlamentit në Kosovë ishte i ftuar këtë të martë në “Now me Erla Mëhillin për të folur rreth situatës së...

Kreshnik Spahiu: Si luan Albin Kurti me “trushpëlarët” në Kosovë

Juristi Kreshnik Spahiu është treguar kritik ndaj kryeministrit të Kosovës Albin Kurti duke thënë se ky i fundit po luan me disa porta. I ftuar...

Kurti për deklaratën e Blinkenit: E gabuar dhe lënduese, s’i dorëzohemi Serbisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti,tha në një intervistë për të përditshmen britanike "The Guardian" se ngjarjet në veri të Kosovës kanë qaenë të rënda...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×