‘Mezi prisja mësuesen e anglishtes’, Eda rrëfen kur nisën pëlqimet e para për vajzat

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Eda dhe Alba, janë një çift lesbikesh që vendosën të bëhen nëna të dy vajzave për të plotësuar famlijen e tyre.

Në emisionin “Real People” në Euronews Albania, Eda u shpreh se pëlqimin e parë për vajzat, e kishte kur ishte në klasën e shtatë.

Eda tha se pati një pëlqim për mësuesen e anglishtes.

- Advertisement -

“Kur kam qenë në klasën e shtatë, di që më ka pëlqyer mësuesja e anglishtes. Më pëlqente, kur vinte në klasë, nuk e di, doja shumë që ta shikoja mësuesen dhe mezi prisja orën e anglishtes. Më pëlqente në pamje, prandaj të thashë, nuk arrija dot ta ndaja, ishte ndjesi, apo ishte pëlqim”, theksoi ajo.

Falë guximit për t’i marrë jetët e tyre nën kontroll, sot, Eda dhe Alba gëzojnë familjen që kanë ëndërruar gjithmonë, me dy vajzat që u kanë ndryshuar jetën.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Katër fëmijë gjenden të gjallë në Kolumbi 1 muaj pas rrëzimit të avionit

Katër fëmijë nga një komunitet indigjen në Kolumbi janë gjetur të gjallë në jug të vendit më shumë se pesë javë pasi avioni me...

Lejoi filmin nga Kosova, serbët arrestojnë drejtorin e Kulturës në Bujanoc

Policia serbe ka ndaluar ditën e djeshme drejtorin e Shtëpisë së Kulturës në Bujanoc të Serbisë, Jetmir Ismailin, dhe producentin Gani Veseli pasi ky institucion...

Muralja e Lionel Messit në Tiranë, jehonë në mediat ndërkombëtare

Njëra anë e konviktit për studentët e Mjekësisë në Tiranë është mbuluar nga muralja e Lionel Messit. The Associated Press” shkruan se piktori argjentinas Maximiliano...

TË FUNDIT

Katër fëmijë gjenden të gjallë në Kolumbi 1 muaj pas rrëzimit të avionit

Katër fëmijë nga një komunitet indigjen në Kolumbi janë gjetur të gjallë në jug të vendit më shumë se pesë javë pasi avioni me...

Lejoi filmin nga Kosova, serbët arrestojnë drejtorin e Kulturës në Bujanoc

Policia serbe ka ndaluar ditën e djeshme drejtorin e Shtëpisë së Kulturës në Bujanoc të Serbisë, Jetmir Ismailin, dhe producentin Gani Veseli pasi ky institucion...

Muralja e Lionel Messit në Tiranë, jehonë në mediat ndërkombëtare

Njëra anë e konviktit për studentët e Mjekësisë në Tiranë është mbuluar nga muralja e Lionel Messit. The Associated Press” shkruan se piktori argjentinas Maximiliano...

Qëlloi me armë në ajër pas konfliktit me të riun në Berat, arrestohet 55-vjeçari

Një 55-vjeçar është arrestuar nga policia e Beratit pasi qëlloi me armë zjarri pas konfliktit fizik me një 25-vjeçar. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Berat,...

Pse SHBA e sulmoi ashpër Albin Kurtin? Ish-këshilltari i Xhinxhiç rendit arsyet

Ivan Vejvoda, këshilltar i ish-kryeministrit të Serbisë Xhinxhiç tha në një intervistë për emisionin Balkan Talks në Euronews Albania se plani gjerman ofruar Kosovës...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×