English

Middlesbrough surprizon Chelsean, londinezët mposhten në kupë, Broja e nis nga stoli

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Chelsea është surprizuar në ndeshjen e parë gjysmëfinaliste të kupës së Ligës, ndërsa është mposhtur nga Middlesbrough.

- Advertisement -

Ekipi i cili qëndron në mesin e tabelës një kategori më poshtë në futbollin anglez, zhvilloi një paraqitje të jashtëzakonshme, duke hedhur një hap të madh drejt finales së kompeticionit. Pochettino vinte pa shumë ndryshime në formacion në këtë përballje, teksa Armanod Broja e nisi nga stoli.

Pjesa e parë u mbyll në shifrat 1-0, ndërsa ishte Hackney ai i cili në minutën e 37’ shënoi golin e vetëm të përballjes. NË fraksionin e dytë, blutë provuan të reagojnë, por e patën të pamundur, ndërsa edhe tentativat në portën kundërshtare ishin të pakta.

Në minutën e 63’ Broja u bë pjesë e sfidës, por pa mundur të lërë gjurmë. Mbrëmjen e së mërkurës luhet gjysmëfinalja e dytë e Carabao Cup, mes Liverpool dhe Fulham. Të besuarit e Klopp cilësohen favoritë jo vetëm për fitimin e kësaj përballje, por për ti shkuar deri në fund këtij kompeticioni. Në fazën e mëparshme Fulham eliminoi Liverpoolin, ndërsa West Hamin.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?