Milani “i vogël” përpara Interit, kualifikimi vendoset në Giuseppe Meazza

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Interi ka mposhtur Milanin në San Siro mbrëmjen e së mërkurës, ndërsa ka hedhur një hap të madh drejt finales së Stambollit. Zikaltrit zhvilluan një ndeshje të mirë ndaj rivalëve të përjetshëm të qytetit, duke e zgjidhur që në minutat e para. Mungesa e sulmuesit Leao vështirësoi punën e Piolit dhe të besuarve të tij, duke mos patur një lojtar nga ku të ngrihej manovra sulmuese.

Zikaltrit edhe pse në transfertë dhe përpara 75 mijë të pranishmëve, ku pjesa më e madhe kuqezi, nuk e patën të vështirë të gjenin golin. Një mbulim jo i mirë i Kalabrias i dha mundësinë Dzekos të dërgonte në rrjetë një top të  ardhur nga goditja e këndit. 3 minuta më pas, në të 11ën, ishin sërish zikaltrit që përfituan nga një përgjumje e mbrojtjes së Milanit, me Mkhitaryan që u ballafaqua me Maignan, duke i shënuar këtij të fundit dhe golin e dytë.

Euforia e zikaltërve nuk do të zgjaste shumë, me kuqezinjtë që nisën disa herë manovrën sulmuese, por pa shumë kualitet për të kaluar Onanën. Junior Messias shpërdoroi disa mundësi të mira për të shënuar, ndërsa kualifikimi tanimë do të vendoset në ndeshjen e kthimit, që luhet në Meazza.

- Advertisement -

Kjo ishte fitorja e parë e Interit ndaj Milanit në një ndeshje të Uefa Champions League.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Girona e pamposhtur në Spanjë, merr kryesimin e kampionatit

Kampionati spanjoll ka një udhëheqëse të re dhe ajo është Girona e cila në 7 javë të luajtura ka grumbulluar 19 pikë. Edhe në...

U përfshi në vrasjen e biznesmenit, ky është 32-vjeçari i arrestuar (FOTO)

Euronews Albania ka siguruar foton e Erisiano Abedini i cili është arrestuar në kuadër të megaoperacionit “Never Forget”. Erisiano Abedini, 32 vjeç, akuzohet si autorë...

Humbën 10% të masën në 2 vite, çfarë po ndodh në akullnajat zviceriane?

Akullnajat zvicerane kanë përjetuar humbje ekstreme të masës rreth 10% në dy vjetët e fundit, ka thënë Komisioni Zviceran për Vëzhgim të Kriosferës, me...

TË FUNDIT

Girona e pamposhtur në Spanjë, merr kryesimin e kampionatit

Kampionati spanjoll ka një udhëheqëse të re dhe ajo është Girona e cila në 7 javë të luajtura ka grumbulluar 19 pikë. Edhe në...

U përfshi në vrasjen e biznesmenit, ky është 32-vjeçari i arrestuar (FOTO)

Euronews Albania ka siguruar foton e Erisiano Abedini i cili është arrestuar në kuadër të megaoperacionit “Never Forget”. Erisiano Abedini, 32 vjeç, akuzohet si autorë...

Humbën 10% të masën në 2 vite, çfarë po ndodh në akullnajat zviceriane?

Akullnajat zvicerane kanë përjetuar humbje ekstreme të masës rreth 10% në dy vjetët e fundit, ka thënë Komisioni Zviceran për Vëzhgim të Kriosferës, me...

Shpërdoroi fondet për sportin, arrestohet ish-nënkryetari i bashkisë Librazhd

Policia e Elbasanit ka arrestuar këtë të enjte ish-nënkryetarin e bashkisë Librizhad, Andri Çota, një person i shpallur në kërkim për "Shpërdorim detyre". Gjykata e...

Emrat| Presidenti Begaj dekreton lirimet dhe emërimet e ambasadorëve

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj me propozim të Kryeministrit, ka dekretuar lirimet e 3 ambasadorëve dhe emërimet e 5 të tjerëve. Emrat e ambasadorëve të...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×