“Ministri më i përkëdhelur i Ramës”, Qafoku krahason Ahmetajn me Hamza Kastriotin

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

I ftuar në Euronews Albania, Roland Qafoku e ka cilësuar përplasjen Rama-Ahmetaj, të ngjashme me situatën mes Koçi Xoxes dhe Enver Hoxhës. Por ai tha se mund të kemi të bëjmë edhe me një tradhëti, duke e krahasuar Ahmetajn me Hamza Kastriotin.

“Nuk e ndaj dot në kemi të bëjmë me sindromën e Hamza Kastriotit apo të Koçi Xoxes. A është i tradhëtuar Rama nga Ahmetaj, apo kemi një stil si Enver Hoxhës ndaj Koçi Xoxes”, tha Roland Qafoku.

Roland Qafoku ka thënë se ministri Ahmetaj ka qenë më i përkëdheluri i kryeministrit Rama dhe njeriu që i ka qëndruar më afër atij, por nëse ka një skandal ekonomik Ministri i Financave duhet të mbajë përgjegjësi.

- Advertisement -

“Ahmetaj ka qenë ministri më i rëndësishëm dhe më i përkëdhelur i kabinetit të Ramës. Nëse ka një akuzë apo një skandal financiar, Ministër Financash ka qenë Arben Ahmetaj. Kështu që të dalësh i larë nëse ka një skandal…Nëse ka pasur një skandal, ne po flasim për Ministrin e Financave, zëvendës- Kryeministrin dhe njeriun që harxhonte më shumë kohë se askush tjetër me Kryeministrin tonë”.

LEXONI GJITHASHTU


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kreu i Republikanëve serbë: Ja pse është përfshirë nipi i Millosheviçit në politikë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se përfshirja në politikë e nipit të Sllobodan...

Politikani serb: Vuçiç po përgatitet për konflikt të armatosur në Kosovë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po përgatitet për...

“Më keq se me Millosheviçin”/Politikani serb: Vuçiç pret urdhrin nga Putin për luftë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po pret urdhrin...

TË FUNDIT

Kreu i Republikanëve serbë: Ja pse është përfshirë nipi i Millosheviçit në politikë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se përfshirja në politikë e nipit të Sllobodan...

Politikani serb: Vuçiç po përgatitet për konflikt të armatosur në Kosovë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po përgatitet për...

“Më keq se me Millosheviçin”/Politikani serb: Vuçiç pret urdhrin nga Putin për luftë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po pret urdhrin...

Paralajmërimi i politikanit serb: Vuçiç po përgatit një sulm tjetër si në Banjskë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po përgatit një...

“Radoiçiç i lirë”, Sanduloviç: E pabesueshme që SHBA e BE heshtin përballë Vuçiç

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” më gazetarin Franko Egro se është e pabesueshme që Shtetet e...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×