English

“Mos më akuzo fëmijët, i kam shembullorë”- Eksperti: Si u vodh banesa e komentatorit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Eksperti i kriminalistikës, Artan Rexhepi, ishte i ftuar këtë të hënë në Euronews Albania, ku foli në lidhje me fenomenin në rritje të vjedhjeve të banesave në Tiranë.

- Advertisement -

Rexhepi tha se në momentin që nuk ka thyerje nga jashtë, vjedhjet janë gjithmonë nga persona të brendshëm.

Ai risolli në vëmendje dhe rastin e vjedhjes së një shume të konsiderueshme parash në banesën e një komentatori të njohur, ku sipas tij pas analizimit të provave zbuluan se ishte një vjedhje e brendshme.

“Ishim në një vjedhje banese, është ngjarje e vërtetë, ishim te komisariati numër 1. Unë isha eksperti, ishte dhe një inspektor, djalë shumë i mirë dhe profesionist. Prnari i banesës një personazh i njohur akuzonte shoferin. “Ma ka bërë shoferi”- thoshte. Unë sa hyra brenda pashë situatën, i thashë është vjedhje e brendshme. Më tha mua të lutem shumë unë fëmijët i kam shembullorë mos m’i akuzo. I thashë që kjo është terminologjia që ne përdorim, nuk po t’i akuzon njeri fëmijët, nëse vjedhja nuk ka thyerje nga jashtë quhet vjedhje e brendshme. Ai vetëm te shoferi dyshonte, ne filluam shihnim provat. I them inspektorit do më shohësh pak fëmijët. Vjen djali një bukurosh ëngjëll i Perëndisë, iku djali nuk ishte. Erdhi vajza, me pikëpyetje. I thashë inspektorit shiko pak të dashurin e vajzës. Kur i morëm gjurmët e pashë shumë të ngarkuar emocionalisht. Ishte vjedhje e brendshme, nuk mund të jap më shumë detaje, se ishte një komentator i njohur”, tha Rexhepi.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?