Mullaj: Komandanti zbriti 400 m me litar për të shpëtuar 43-vjeçarin në kanion

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Zëdhënësi i Policisë së Shtetit, Gentian Mullaj ka dhënë detaje rreth operacionit të zhvilluar për shpëtimin e një 43-vjeçari, i cili kishte mbetur i bllokuar në kanionin e Holtës.

Në emisionin “Good Morning  Albanians” në Euronews Albania, Mullaj u shpreh se  komandanti i njësisë taktike të RENEA-s, bëri një veprim heroik, duke zbritur 400 metra me litar  në kanion.

“Komandanti i asaj njësie ka bërë veprim heroik. Ka zbritur 400 metra me litar në vendin ku 43-vjeçari Dervishi kishte mbetur i bllokuar. Falë ndërhyrjes së komandatit të njësisë taktike të repartit special RENEA, i ndihmuar nga kloegë të tij që po mbanin litarin dhe po kryenin veprimet e tjera plotësuese, është bërë e mundur të shpëtohet 43-vjeçari pa asnjë problem”, theksoi ai.

- Advertisement -

Dy ditë më parë forcat RENEA së bashku me shërbimin zjarrëfikës bënë të mundur shpëtimin e shtetasit Andrea Dervishi, 43 vjeç, pasi mbeti i bllokuar në kanionet e Gramshit.

Ai tha se ishte një situatë e frikshme dhe se duhet menduar dy herë nëse shkohet në të tilla terrene.

LEXONI GJITHASHTU

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ylli Manjani: Ramës duhet t’i nisë dosja si Saimir Tahirit, ja indiciet

Juristi Ylli Manjani bëri thirrje që SPAK të nisë hetimet ndaj kryeministrit Edi Rama lidhur me përfshirjen e tij në aktakuzën ndaj ish-zyrtarit të...

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS: Duan të heqin Edi Ramën

Deputeti i Partisë Socialiste Etjen Xhafaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se zhurma që po bëhet lidhur me çështjen e ish-zyrtarit të...

Manjani ja plas të qeshurës me Spahiun: Politikanë kujdes si silleni me të dashurat

Sipas juristit Kreshnik Spahiu politikanët duhet të tregojnë më shumë kujdes si sillen me të dashurat sesa me gruan. Në një intervistë për “Now me...

TË FUNDIT

Ylli Manjani: Ramës duhet t’i nisë dosja si Saimir Tahirit, ja indiciet

Juristi Ylli Manjani bëri thirrje që SPAK të nisë hetimet ndaj kryeministrit Edi Rama lidhur me përfshirjen e tij në aktakuzën ndaj ish-zyrtarit të...

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS: Duan të heqin Edi Ramën

Deputeti i Partisë Socialiste Etjen Xhafaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se zhurma që po bëhet lidhur me çështjen e ish-zyrtarit të...

Manjani ja plas të qeshurës me Spahiun: Politikanë kujdes si silleni me të dashurat

Sipas juristit Kreshnik Spahiu politikanët duhet të tregojnë më shumë kujdes si sillen me të dashurat sesa me gruan. Në një intervistë për “Now me...

Spahiu: Si e ndihmoi ish e dashura e shefit të FBI Edi Ramën dhe që askush s’e thotë

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se Allison Guerriero, ish e dashura që denoncoi ish-zyrtarin e FBI Charles Mcgonigal, me...

McGonigal| Spahiu: U godit i përkëdheluri i Perëndimit, Rama dëshmitar në SHBA

Juristi Kreshnik Spahiu tha në “Now me Erla Mëhillin” se deklarata e ish-të dashurës së McGonigal,  Allison Guerriero nuk ka vlera juridike, por politike. Në...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×