English

Ndahet nga jeta në moshën 57-vjeçare gazetari dhe analisti i njohur, Aristir Lumezi

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Është ndarë nga jeta në moshën 57-vjeçare gazetari i njohur, Aristir Lumezi.

- Advertisement -

Lumezi ndërroi jetë pas një sëmundje të rëndë nga e cila vuante kohët e fundit.

Lumezi ndoqi studimet e larta në universitetin Aleksandër Xhuvani të Elbasanit, në vitet 1985 – 1989, ku u diplomua për letërsi.

Pas studimeve universitare ai pati një karrierë të sukseshme si gazetar dhe analist për çështjet politike.

Prej më shumë se dy dekadash në media, Lumezi mbajti poste drejtuese në shtypin e shkruar dhe jo vetëm.

Për disa vite ai punoi edhe si pedagog i jashtëm në Universitetin e Elbasanit në degën e gazetarisë.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?