English

Në kërkim për pjesëmarrje në grup kriminal, arrestohet vëllai i ish-deputetit të PS

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Policia ka vënë në pranga shtetasin Xhelal Rraja, i shpallur në kërkim, pasi gjykata i kishte caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, në vijim të operacionit “Revanshi”, për pjesëmarrje në grup të strukturuar kriminal dhe për sigurim të kushteve për të kryer vrasje.

- Advertisement -

Xhelal Rraja është vëllai i ish-deputetit të Partisë Socialiste Rrahman Rraja.

Sipas SPAK, Rraja ishte pjesë e grupeve të Durim Bamit e Endrit Dokles që tentuan vrasjen e ish- deputetit tjetër socialist Arben Ndoka. Prokuroria thotë se Durim Bami dhe Endrit Dokle, në bashkëpunim me Xhelal Rrajën, vëllain e ish-deputetit socialist dhe Marklen Hakën, thurën planin për të vrarë Ndokën.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?