Nëna shtatzënë pësoi goditje në tru, mjeku tregon si ia shpëtuan jetën të dyve

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Neurokirurgu Artid Lame ka treguar rastin sesi një grua shtatzanë u shpëtua pasi pësoi goditje në tru.

Në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, Lame tha se falë bashkëpunimit të mjekëve, u arrit që me kirurgji të shpëtohej jeta e nënës dhe fëmijës.

“Jo më larg se dy javë, falë këtij bashkëpunimi shumë të mirë mes neurologëve, neurokirurgëve, mjekëve të urgjencës e radiologëve, ne kemi arritur me kirurgji të shpëtojmë një vajzë 34-vjeçare, që ishte 4 muajshe shtatzanë.

- Advertisement -

Falë një ndërhyrjeje shumë të shpejtë, të mirëkoordinuar, kemi shpëtuar jetën e nënës dhe të fëmijës. Kishte një hematomë intracelebrale, ishte shkaktuar nga një keqformim i enëve të gjakut”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

SHBA pro një Gjykate ndërkombëtare për krimet e luftës në Ukrainë

Ligjvënësit në SHBA kanë shprehur mbështetje për krijimin e një Gjykate ndërkombëtare të ndarë nga Gjykata Ndërkombëtare Penale (IÇ) për të gjykuar krimet e...

“I bënë pritë dhe e rrahën”- Detaje nga sherri i biznesmenëve për shezlongët (Emri)

Një 64-vjeçar në Shkodër është dhunuar me sende të forta nga dy persona, pas një konflikti në lidhje me vendosjen e shezlongëve në një...

Tregtonin monedha floriri të vjedhura, arrestohen babë e bir në Tiranë

Babë e bir kanë rënë në pranga nga policia e Tiranës, pasi shisnin online në rrjetet sociale, monedha floriri të vjedhura. Policia ka sekuestruar 467...

TË FUNDIT

SHBA pro një Gjykate ndërkombëtare për krimet e luftës në Ukrainë

Ligjvënësit në SHBA kanë shprehur mbështetje për krijimin e një Gjykate ndërkombëtare të ndarë nga Gjykata Ndërkombëtare Penale (IÇ) për të gjykuar krimet e...

“I bënë pritë dhe e rrahën”- Detaje nga sherri i biznesmenëve për shezlongët (Emri)

Një 64-vjeçar në Shkodër është dhunuar me sende të forta nga dy persona, pas një konflikti në lidhje me vendosjen e shezlongëve në një...

Tregtonin monedha floriri të vjedhura, arrestohen babë e bir në Tiranë

Babë e bir kanë rënë në pranga nga policia e Tiranës, pasi shisnin online në rrjetet sociale, monedha floriri të vjedhura. Policia ka sekuestruar 467...

Shqiptarët protestojnë në Mitrovicë, policia bllokon urën e Ibrit

Në Mitrovicë të Jugut u mblodh një grup qytetarësh shqiptarë, përkundër kërkesës së Policisë së Kosovës që të mos i përgjigjen thirrjes së postuar...

Begaj pret presidenten e Hungarisë: Vlerësova marrëdhëniet historikisht miqësore

Presidenti i Republikës Bajram Begaj priti në një vizitë zyrtare homologen nga Hungaria, Katalin Novak. Gjatë fjalës së tij, presidenti Begaj vlerësoi maksimalisht marrëdhëniet historike...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×