English

Nënkryetari i Bashkisë Kukës: Po fituat ju ndërpritet projekti britanik

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Nënkryetari i bashkisë së Kukësit, Granit Gjana, i ftuar në “Rinvot”, tha se nëse koalicioni “Bashkë fitojmë”, arrin të fitojë në Bashkinë e Kukësit, atëherë projekti britanik do ndërpritet.

- Advertisement -

Pavarësisht se kandidati për këshillin bashkiak i “Bashkë fitojmë”, tha se ishte i bindur që projekti do vazhdonte, Gjana tha se nuk ka sit ë vazhdojë ky projekt i rëndësishëm, kur ata janë të shpallur ‘non grata’ nga Britania e Madhe.

“Projekti britanik, nëse këta vijnë në pushtet nuk do vazhdojë. Jeni ‘non grata’ nga Britania e Madhe. Do ndërpritet në mes projekti britanik nëse vini ju në pushte pasi ju jeni ‘non grata’”,-tha Granit Gjana.

Projekti britanik është një nga projektet më të rëndësishme zhvillimore të bëra ndonjëherë ngaqeveria britanike në vendin tonë. Ajo më herët ka ofruar ofrojë 8.4 milionë paund për një projekt që është menduar të zhvillohet pikërisht në qarkun e Kukësit, qark ky që është goditur më së shumti nga fenomeni i emigrimit dhe që aktualisht renditet ndër qarqet më të varfër në vend.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?