Nga i vjen e keqja shqiptarëve? Flet Kardinali Ernest Simoni Troshani

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kardinali Ernest Simoni Troshani thotë se shqiptarët duhet t’i kuptojnë ligjet e Zotit dhe të kenëd ashuri për njëri-tjetrin.

Në emisionin “Real People” në Euronews Albania, Troshani u shpreh se duhen bërë vepra të mirë për të varfërit.

“Duhet të kuptojmë të gjitha ligjet e Zotit dhe dashurinë për njëri-tjetrin. Ose me mua, thotë Krishti, ose kundër meje.

- Advertisement -

Kush nuk është me mua, është kundra meje, në kuptimin e veprave të mira, se e mira kërkon gjithmonë të ngacmosh zemrën e të varfërit, zemrën e tjetrit”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Forca shtesë të KFOR arrijnë në Zveçan

Forca shtesë të KFOR kanë arritur në Zveçan. Nuk dihet nëse janë pjesë e kontingjentit të ri që është sjellë në Kosovë apo ka ardhur...

Kim mesazh KLGJ: Shkëputuni nga mënyrat e vjetra, zyrtarët të veprojnë me integritet

Ambasadorja Yuri Kim u takua sot me Këshillin e Lartë Gjyqësor për t'i falënderuar për bashkëpunimin e tyre gjatë tre viteve e gjysmë të...

Aksident në aksin Pogradec -Qafë Thanë, përmbyset furgoni

Aksident në aksin nacional Pogradec-Qafë Thanë, në afërsi të fshatit Piskupat. Një mjet furgon ka rrëshqitur në rrugë duke u përmbysur. Në videon e siguruar...

TË FUNDIT

Forca shtesë të KFOR arrijnë në Zveçan

Forca shtesë të KFOR kanë arritur në Zveçan. Nuk dihet nëse janë pjesë e kontingjentit të ri që është sjellë në Kosovë apo ka ardhur...

Kim mesazh KLGJ: Shkëputuni nga mënyrat e vjetra, zyrtarët të veprojnë me integritet

Ambasadorja Yuri Kim u takua sot me Këshillin e Lartë Gjyqësor për t'i falënderuar për bashkëpunimin e tyre gjatë tre viteve e gjysmë të...

Aksident në aksin Pogradec -Qafë Thanë, përmbyset furgoni

Aksident në aksin nacional Pogradec-Qafë Thanë, në afërsi të fshatit Piskupat. Një mjet furgon ka rrëshqitur në rrugë duke u përmbysur. Në videon e siguruar...

Federata Ndërkombëtare e Tenisit mbron Gjokoviçin: S’ndalohen deklaratat politike

Udhëheqësit ndërkombëtarë të tenisit deklaruan se tenisti serb, Novak Gjokoviç, i cili shkroi “Kosova është zemra e Serbisë” në një kamerë në French Open,...

“Me kutinë e burgut, kërkesa s’u pranua”, kandidati i BF komenton vendimin e KAS

Kandidati i koalicionit Bashkë Fitojmë në Rrogozhinë, Shkëlqim Hoxha ishte i ftuar këtë të mërkurë në Euronews Albania për të komentuar rreth vendimit të...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×