English

Nisja e sesionit të ri parlamentar, OSBE: Presim një Parlament plotësisht funksional

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

OSBE ka reaguar pas letrës së dërguar nga bashkëkryetarët e Komisionit për Reformën Zgjedhore, Damian Gjiknuri dhe Enkelejd Alibeaj, të cilët kërkonin atashimin e përfaqësuesve të ODIHR pranë ekspertëve të komisionit, për të asistuar punën e tyre.

- Advertisement -

Në nisje të sesionit të ri parlamentar, OSBE thekson se presin një Parlamentar plotësisht funksional dhe të fokusuar te reformat e nevojshme, duke filluar nga ajo zgjedhore.

Reagimi i OSBE:

I urojmë sukses Kuvendit, në fillim të sesionit të ri parlamentar! Presim me padurim ta shohim parlamentin, si platformën për debat politik, plotësisht funksional dhe të fokusuar te reformat e nevojshme, duke filluar nga ajo zgjedhore, në interes të qytetarëve. Koha deri në zgjedhjet e 2025-s është e shkurtër dhe mbetet shumë për të bërë. Prezenca e OSBE-së në Shqipëri është e gatshme të ndihmojë.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?