English

“Nuk është rasti i parë”, Balliu: Non grata e Berishës mund të revokohet

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania se Britania dhe Amerika mund ta tërheqin vendimin e non gratës.

- Advertisement -

Sipas tij ky nuk është rasti i parë që do të ndodhë, duke kujtuar këtu e para 3 muajsh ish-kryeministri i Indisë që ka qenë non grata mbajti fjalën në Kongresin Amerikan.

“Është revokuar non grata dhe nuk është rasti i parë, ka disa raste që është revokuar non grata dhe kjo do të revokohet,” – u shpreh Balliu duke iu referuar non gratës së Berishës nga Britania e Madhe dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ndërkohë, gazetari Mentor Kikia vijoi argumentin e tij duke thënë se nuk ka miq apo armiq të përjetshëm, por interesa të përjetshme.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?