English

Padia e Berishës ndaj sekretarit amerikan të shtetit. Çfarë pritet të ndodhë?

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Avokati shqiptar në SHBA, Medlir Mema tha në një intervistë për Euronews Albania se padia e Sali Berishës ndaj sekretarit amerikan të shtetit lidhur me shpalljen e tij non grata nuk është mënyra e duhur për të kërkuar të drejtën e tij.

- Advertisement -

Sipas avokatit, hapi i dytë i hedhur nga Berisha, përmes angazhimit të një kompanie për të hapur dosjet është hapi i duhur.

“Berisha ka hedhur në gjyq Blinken për të kërkuar të drejtën me marrjen e informacionit për vendimin e marrë, pra jo në kuptimin e një veprimtarie kriminale. Gjyqi e detyron individin, në këtë rast si sekretar i  shtetit për të provuar dokumentin, kjo është një mënyrë brutale për ta bërë. Dhe hapi i dytë, që Berisha ka marrë përmes angazhimit të një kompanie për të hapur dosjet është hapi i duhur. Nuk mendoj se është konstruktive nga pala e Berishës, megjithatë ai është në të drejtën e tij që të kërkojë dokumentet”,  tha avokati.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?