English

Palma fiton Futsal Champions League 2023-24! Armand Duka i jep trofeun kampionëve

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në Jerevan të Armenisë u zhvillua finalja e madhe e UEFA Futsal Champions League 2023-2024 mes Barcelonës dhe Palma.

- Advertisement -

Një derbi spanjoll në finalen e madhe, që ofroi spektakël për tifozët e pranishëm në “Demirchyan Arena SCC”, e mbushur me emocione e gola dhe që përfundoi me fitoren e madhe të ekipit spanjoll Palma me rezultatin 5-1.

Kësisoj, Palma u kurorëzua për të dytin vit radhazi kampione e Europës në Futsal.

I pranishëm në këtë sfidë ishte edhe Zv.Presidenti i UEFA-s, Armand Duka, i cili në përfundim të sfidës dorëzoi medaljet dhe trofeun ekipit të Palmës në ceremoninë e organizuar nga UEFA.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×