Parashikimi i konspiracionistit: Pas tetorit s’ka as tërmete, as ndarje kontinentesh

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Arianit Sllamniku, studiues, konspiracionist tha në emisionin Good Morning Albanians në Euronews Albania se, pas muajit tetor nuk do të ketë më as tërmete dhe as ndarje kontinentesh.

Sllamniku u shpreh se kjo lidhet me zbehjen e ndikimit të fuqive të mëdha në kontinente.

“Këto ngjarje do të përmbyllen deri në tetor. Nuk do ketë as tërmete, as ndarje të ishujve apo kontinenteve. Ai tërmet është shkaktuar aty se ndikimi francez në Afrikë po bie përfundimisht siç po bie ndikimi anglez në Grykën e Bosforit. Kur këto shtete dhe kontinente të mos jenë më nën ndikimin e fuqive të mëdha, nuk do të ketë më ndarje të tilla. Gjithçka do përfundojë me kaq”, tha studiuesi.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Historia e Shqipërisë në 7500 foto, Fototeka sjell pamjet e rralla që nga viti 1865

Këto foto janë të realizuara ndër shekuj dhe janë publikuar, shumica e tyre, për herë të parë. Rubens Shima, kurator i “Fototeka”, i këtij muzeu...

“Një dasmë e hatashme” mblodhi qytetarët e Elbasanit në teatrin Skampa

"Një dasmë e hatashme", me regji nga Kiço Londo dhe me trupën e njohur të aktorëve vjen për të pestën herë në skenën e...

401 qytetarë kërkuan ndihmë për ekstremistët e dhunshëm në Shqipëri

Ekstremizmi i dhunshëm dhe radikalizimi janë fenomene që me të cilat shoqëria shqiptare po përballet më shpesh. Gjatë një viti qindra qytetarë kanë denoncuar...

TË FUNDIT

Historia e Shqipërisë në 7500 foto, Fototeka sjell pamjet e rralla që nga viti 1865

Këto foto janë të realizuara ndër shekuj dhe janë publikuar, shumica e tyre, për herë të parë. Rubens Shima, kurator i “Fototeka”, i këtij muzeu...

“Një dasmë e hatashme” mblodhi qytetarët e Elbasanit në teatrin Skampa

"Një dasmë e hatashme", me regji nga Kiço Londo dhe me trupën e njohur të aktorëve vjen për të pestën herë në skenën e...

401 qytetarë kërkuan ndihmë për ekstremistët e dhunshëm në Shqipëri

Ekstremizmi i dhunshëm dhe radikalizimi janë fenomene që me të cilat shoqëria shqiptare po përballet më shpesh. Gjatë një viti qindra qytetarë kanë denoncuar...

Grevë e përgjithshme në Francë, vijojnë protestat anti-Macron

Në Francë po mbahet greva e përgjithshme kundër reformës së pensioneve. Bllokadat në rrugë u vendosën që në orët e para të mëngjesit, pasi...

U ndërtua 19 shekuj më parë, nis puna për zbulimin e Amfiteatrit të Durrësit

Një grup arkeologësh vendas dhe të huaj po punojnë për zbulimin e plotë të Amfiteatrit të Durrësit. Prej dy ditësh tashmë aty ka nisur puna...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×