Partia e Lirisë: Rama inaguroi punimet e ujësjellësit pa u shpallur kompania fituese

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Partia e Lirisë ka akuzuar kryeministrin Edi Rama, në lidhje me investimin prej 4 milionë eurosh të ujësjellësit të Memaliajt.

Në një deklaratë për mediat, deputeti i kësaj force politike, Petrit Vasili u shpreh se Rama dhe ministri i Brendshëm Bledi Çuçi, kanë inaguruar fillimin e punimeve më 7 prill të vitit 2021, ndërsa fituesi i tenderit është shpallur dy ditë më pas.

Vasili nënvizoi se kontrata me kompaninë përkatëse për fillimin e punimeve, është lidhur dy muaj më vonë, më 9 qershor.

- Advertisement -

“Bëhet fjalë për ujësjellësin e qytetit të Memaliajt dhe fshatrave, një investim te 4 miliardë e 800 milionë lekë të reja, mbi 4 milionë euro, i cili është bërë publik fillimi i punimeve, më 7 prill, pak ditë përpara fushatës elektorale të 25 prillit. Cili është realiteti? Në fakt, kryeministri shkon të inagurojë një investim që nuk është tenderuar akoma, nuk ka mbaruar akoma.

Ku e vërtetoni ju? Me dokumentet përkatëse të Agjencisë së Prokurimit Publik të shtetit shqiptar. Fituesi i tenderit shpallet më 9 prill, ndërsa kryeministri ka vajtuar më 7 prill për të filluar punimet. Kontrata për të nisur punmet është lidhur në datën 9 qerhsor, dy muaj e gjysmë më vonë”, theksoi deputeti i Partisë së Lirisë.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kritikuan Kurtin, Kryeziu-opozitës: Deklaratë e dëmshme, dialogun s’e do Vuçiç

Arbëreshë Kryeziu i quajti të dëmshme deklaratat e opozitës në Kosovë, të cilat po fajësojnë kryeministrin Kurti dhe po thonë se ai nuk e...

A ishte paralajmëruar tensioni në veri? Andoni: Është momenti i së vërtetës…

“Nuk është jashtë parashikimeve”, kështu tha gazetari Ben Andoni lidhur me situatën e tensionuar në veri të Kosovës. I ftuar në “Review” në Euronews Albania...

Kurti falenderon kryetarin e ngujuar: Po tregon qendresë shembullore për rend e ligj

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka shkruar se kryetari i komunës së Leposaviqit, Lulzim Hetemi, çdo ditë merr mesatarisht nga dhjetë kërkesa të ndryshme...

TË FUNDIT

Kritikuan Kurtin, Kryeziu-opozitës: Deklaratë e dëmshme, dialogun s’e do Vuçiç

Arbëreshë Kryeziu i quajti të dëmshme deklaratat e opozitës në Kosovë, të cilat po fajësojnë kryeministrin Kurti dhe po thonë se ai nuk e...

A ishte paralajmëruar tensioni në veri? Andoni: Është momenti i së vërtetës…

“Nuk është jashtë parashikimeve”, kështu tha gazetari Ben Andoni lidhur me situatën e tensionuar në veri të Kosovës. I ftuar në “Review” në Euronews Albania...

Kurti falenderon kryetarin e ngujuar: Po tregon qendresë shembullore për rend e ligj

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka shkruar se kryetari i komunës së Leposaviqit, Lulzim Hetemi, çdo ditë merr mesatarisht nga dhjetë kërkesa të ndryshme...

“Po pengon implementimin e marrëveshjes që firmosi vetë”, Lushaku kritikon Kurtin

Jehona Lushaku ishte këtë të diel e ftuar në një lidhje direkte për emisionin “Review” në Euronews Albania për të folur rreth tensioneve të...

“Kryetarin e komunës e ngujuan në zyrë”, Krasniqi ngre pyetjen: A ja vlen përplasja

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ngriti këtë të diel disa pikëpyetje në emisionin “Review” sa i takon situatës së krijuar në...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×