English

Paul Pogba del pozitiv në testin e dopingut

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mesfushori i Juventusit, Paul Pogba, ka rezultuar pozitiv për doping, raporton media italiane Corriere Della Serra.

- Advertisement -

Francezi ka luajtur vetëm 52 minuta në Serie A këtë sezon, por duket se do të jetë në telashe serioze përveç dëmtimeve të shpeshta dhe të rënda të viteve të fundit.

Sipas informacioneve, në gjakun e marrë nga Pogba janë gjetur nivele shumë të larta të testosteronit.

Mostra është marrë më 20 gusht pas ndeshjes së Juventusit kundër Udineses, e fituar nga torinezi 3:0. Pas fitores në Udine, Pogba mori pjesë në dy ndeshjet e ardhshme të skuadrës së tij kundër Bolonjës dhe Empolit.

Nëse Pogba ka marrë vërtet substanca të ndaluara, ai mund të marrë të paktën 6 muaj pezullim dhe një gjobë të lartë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?