‘Përgjegjësia është personale’, PS asnjë vendim për Ornaldo Rakipin

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pak minuta pasi mbaroi mbledhja e grupit parlamentar të PS-së, gazetarja e Euronews Albania, Eksiola Shehu raportoi se pjesa e parë e mbledhjes lidhej me propozimet për emrin e presidentin, ndërsa pjesa e dytë është zhvilluar me dyer të mbyllura.

“Nuk është marrë asnjë vendim sa i takon Ornaldo Rakipit, deputetit i cili u zgjodh një vit më parë në zgjedhjet parlamentare në qarkun e Tiranës. Kujtojmë se rreth 10 ditë më parë SHBA-ja vendosi sanksione për babain e tij, Aqif Rakipin” – u shpreh Shehu.

Gazetarja sqaroi se edhe dje kanë komunikuar me Taulant Ballën për të kuptuar se çfarë vendimi do të marrë PS-ja për deputetin, por ai u shpreh se pas përfundimit të mbledhjes së grupit do të ketë një komunikim për mediat.

- Advertisement -

“Nga deputetët që kanë qenë në mbledhje më kanë konfirmuar se përgjegjësia është personale dhe se nuk kanë marrë një vendim sa i takon Ornaldo Rakipit,” – tha Shehu.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 


1 COMMENT

  1. Pasuria e perbashket, pergjegjsia personale. Per sa kohe qe injoranca dhe me pas frika prej saj te na karakterizoje, ujkut melçite ne qafe ja kemi varur.

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Përjashtohet për 10 ditë nga Kuvendi Sali Berisha dhe 4 deputetë të PD-së

Përjashtohen me 10 ditë nga seancat plenare dhe komisionet parlamenare, deputetët Sali Berisha, Belind Këlliçi, Flamur Noka, Edmond Spaho dhe Edi Paloka. Vendimi  3 me...

Ambasadorja Yuri Kim pritet të shkojë në Gjykatën Kushtetuese

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim rreth orës 12:00 pritet të shkojë në Gjykatën Kushtetuese. Kjo vizitë e kryediplomates amerikane vjen pas plotësimit të gjykatës...

“Jam i pafajshëm” Rrëzohet kërkesa e ish-shefit të policisë të implikuar me Habilajt

Apeli i Posaçëm Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka rrëzuar kërkesën e ish-shefit të Policisë së Dhërmiut, Sokol Bode që kërkonte pafajësinë. Ai...

TË FUNDIT

Përjashtohet për 10 ditë nga Kuvendi Sali Berisha dhe 4 deputetë të PD-së

Përjashtohen me 10 ditë nga seancat plenare dhe komisionet parlamenare, deputetët Sali Berisha, Belind Këlliçi, Flamur Noka, Edmond Spaho dhe Edi Paloka. Vendimi  3 me...

Ambasadorja Yuri Kim pritet të shkojë në Gjykatën Kushtetuese

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim rreth orës 12:00 pritet të shkojë në Gjykatën Kushtetuese. Kjo vizitë e kryediplomates amerikane vjen pas plotësimit të gjykatës...

“Jam i pafajshëm” Rrëzohet kërkesa e ish-shefit të policisë të implikuar me Habilajt

Apeli i Posaçëm Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka rrëzuar kërkesën e ish-shefit të Policisë së Dhërmiut, Sokol Bode që kërkonte pafajësinë. Ai...

Arrestohen për korrupsion përgjegjësja dhe një specialist i Agjencisë së Barnave

Përgjegjësja dhe një specialist i Agjencisë së Barnave, janë arrestuar nga policia e Tiranës pasi shpërdoruan detyrën dhe morën para, për të mos raportuar...

Lufta në Ukrainë, Japonia vendos sanksione të reja ndaj Rusisë

Japonia njoftoi të premten sanksione shtesë kundër Rusisë në përgjigje të veprimeve të fundit të Moskës në Ukrainë, duke ndaluar eksportin e mallrave kryesore...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×