English

Përgjimet e Sky, Çollaku: Si do veprojë SPAK? Aty janë dhe “ortakët” e tyre

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Basir Çollaku tha në një intervistë për Euronews Albania se SPAK ka më shumë informacione për gjyqtarë e prokurorë që janë në sistem dhe që janë pjesë e hetimeve. Në këto kushte ai tha se do të jetë shumë e vështirë që Prokuroria e Posaçme të veprojë pasi bëhet fjalë dhe për ortakët e tyre.

- Advertisement -

SPAK lëshoi 11 urdhër arreste pas një operacioni të finalizuar të hënën.

“Ka diçka që nuk e kuptoj shumë mirë nga SPAK. Ata kanë dijeni mijëra herë më mirë se ne se gjyqtarë, prokurorë, që janë në sistem, që janë pjesë e këtij investigimi, atyre do ju shkojnë dosjet për vendimmarrje më vonë, atëherë si do t’i dënojnë këta ortakët e tyre? A duhet të fillojmë njëherë pastrimin e brendshëm, që kur të na vijë një çështje për të marrë vendim mos të kemi siklete,” – u shpreh Çollaku.

11 emrat për të cilët janë lëshuar masa sigurie

 • Besmir Mustati
 • Bujar Germizi
 • Erzen Breçani
 • Dedan Gjoni
 • Eralbi Breçani
 • Ervin Mata
 • Jonida Babameto
 • Besmir Murati
 • Artan Sulejmani
 • Albert Prenga
 • Bajram Grabova

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?