English

Pësoi atak kardiak në fushë, sulmuesi holandez tërhiqet nga futbolli

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sulmuesi i kombëtares holandeze, Bas Dost është tërhequr nga futbolli në moshën 34-vjeçare.

- Advertisement -

Në 29 tetor sulmuesi pësoi një atak kardiak gjatë ndeshjes NEC-AZ Alkmaar.

34-vjeçari arriti të shpëtojë vetëm falë ndërhyrjes së menjëhershme të stafit mjekësor të cilët e dërguan me urgjencë në spital.

Bas Dost ka lënë spitalin në Amsterdam, megjithatë, si masë paraprake i është vendosur një defibrilator i brendshëm. Pas diagnostikimit të miokardit, sulmuesi ka njoftuar se nuk do të zbresë më në fushën e blertë.

“Jam i lumtur që jam kthyer në shtëpi dhe do të shërohem tani. Dua të falënderoj të gjithë ata që më kanë mbështetur gjatë kësaj periudhe”, tha Bas Dost në një mesazh për klubin.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×