English

Petro Beleri në garë për bashkinë e Himarës? Kaso: Nuk do të jetë i vetëm

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ivi Kaso, sekretari për çështjet ligjore në Partinë Demokratike tha në emisionin Review në Euronews Albania se Petro Beleri, djali i Fredi Beleri nuk do të jetë kandidati i vetëm që do të merret në vlerësim nga opozita për zgjedhjet e pjesshme që do të mbahen në 4 gusht në Himarë pas dekretimit nga presidenti i republikës.

- Advertisement -

Sipas tij, mazhoranca ka shkelur ligjin zgjedhor pasi ka nisur fushatën në Himarë që 6 më parë duke emëruar prefekt atë që do të jetë kandidati i tyre në zgjedhje i cili vetëm pak ditë më parë ka shpërndarë certifikata pronësie në Himarë.

“Opozita e bashkuar e fitoi dhe ka për ta fituar garën në bashkinë Himarë, ndërsa mazhoranca e ka nisur fushatën prej 6 muajsh duke e emëruar prefekt njeriun që do ta zyrtarizojë si kandidat, javën e shkuar kandidati po shpërndante certifikata pronësie në Himarë, duke shkelur të gjitha ligjet. Opozita e bashkuar do zgjedhë të garojë me një kandidat të përbashkët që do të mbështet nga gjithë koalicioni. Vendimmarrja në këtë drejtim do jetë shumë e shpejtë. Djali i Belerit është një emër që po qarkullon por nuk është emri i vetëm që do t’i nënshtrohet vlerësimit të partive opozitare”, tha Kaso.

 

LEXONI GJITHASHTU:

2 COMMENTS

  1. Bejeni perseri kete veprim anti-Shqiptar si me Alfredon dhe te birin qe ne cdo takim ne Greqi per te zgjedhur te atin per ne parlamentin Europian, vetem Vorio Epirin mbante me goje duke bere deklarata qe cenojne sovranitetin territorial te Shqiperise. Dhe do ta shohim sesa deputete do marri PD ne 2025 po nuk dolet parti e 3 apo 4.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?