English

“Po konsumojmë ushqime të vdekura”, mjeku Bardhi: Rreziku nga ushqimet e përpunuara

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Luçiano Bardhi, mjek imazherist tha se për fat të keq njerëzit në kohët e sotme konsumojnë ushqime të vdekura të cilat janë të përpunuara e pa vibracion energjetik.

- Advertisement -

I ftuar në “Good Morning Albanians”, mjeku tha se konsumimi i kë tyre ushqimeve të cilat janë të përpunuara me vaj palme të industrializuar rrisin aciditetin në stomak.

“Sot njerëzit fatkeqësisht konsumojnë ushqime të vdekura. Muskuli unazor i stomakut nuk arrin të mbyllet dhe jep një alert. Ai i thotë mukozës ky ushqim për mua është i panjohur. Konsumojmë ushqime që nuk kanë frekuencë nuk kanë vibracion energjetik.

Aty ka vaj palme, ka vaj të industrializuar i cili qëndron me ditë dhe përpunohet dhe bëhet. Ushqimi që ne marrim ka një udhëtim. Ushqimi që ne marrim nuk harmonizohet me atë qenergji, ai qëndron hapur dhe del aciditeti”,- tha mjeku Bardhi.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?