Presidentja hungareze: Mbështesim Shqipërinë në procesin e integrimit në BE

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Presidentja hungareze Katalin Novak është e pranishme në një vizitë zyrtare në Shqipëri.

Sipas protokollit ajo mbajti fjalën e saj në Kuvend, duke shprehur aty mbështetjen për Shqipërinë dhe integrimin e saj në Bashkimin Europian.

Novak theksoi se integrimi europian do të na çojë drejt paqes dhe stabilitetit në gjithë Evropën sepse diçka e tillë nuk mund të arrihet pa ndikimin e Ballkanit Perëndimor. Për këtë arsye presidentja hungareze tha se do të ndihmonte për finalizimin e procesit të integrimit të Shqipërisë.

- Advertisement -

“Duam që ju, shqiptarët, t’iu përshëndesim si qytetarë të Bashkimit Europian sepse jo vetëm ju keni nevojë për BE-në por dhe ne hungarezët dhe gjithë kombet që janë anëtarë kanë nevojë për ju brenda BE-së,” – u shpreh presidentja hungareze.

Ndër të tjera ajo bëri thirrje dhe për ndaljen e emigracionit të paligjshëm, duke shtuar se ky është një problem i rëndë për mbarë Evropën.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Nisin hetimet për aksidentin tragjik në Itali, mes viktimave dhe të sapolindur

Italia është tronditur mbrëmjen e djeshme nga një aksident tragjik që ndodhi në Mestre të Venecias, ku një autobus ra nga mbikalimi i Vempës...

Balla parlajmëron një tjetër aksion: Kemi të dhëna nga Europol, policë të përfshirë

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla, paralajmëroi një tjetër aksion kundër krimit të organizuar në Shqipëri, ku në bazë të informacioneve të ardhura nga jashtë...

Serbia liron Radoiçiçin, i ndalohet të shkojë në Kosovë

Milan Radoiçiç, i cili pranoi se ishte kreu i grupit terrorist që sulmoi policinë e Kosovës në veri ku për pasojë mbeti i vrarë...

TË FUNDIT

Nisin hetimet për aksidentin tragjik në Itali, mes viktimave dhe të sapolindur

Italia është tronditur mbrëmjen e djeshme nga një aksident tragjik që ndodhi në Mestre të Venecias, ku një autobus ra nga mbikalimi i Vempës...

Balla parlajmëron një tjetër aksion: Kemi të dhëna nga Europol, policë të përfshirë

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla, paralajmëroi një tjetër aksion kundër krimit të organizuar në Shqipëri, ku në bazë të informacioneve të ardhura nga jashtë...

Serbia liron Radoiçiçin, i ndalohet të shkojë në Kosovë

Milan Radoiçiç, i cili pranoi se ishte kreu i grupit terrorist që sulmoi policinë e Kosovës në veri ku për pasojë mbeti i vrarë...

Partia Socialiste dorëzon në Kuvend rezolutën që dënon sulmin në veri të Kosovës

Partia Socialiste dorëzon në Kuvend rezolutën që dënon sulmin në veri të Kosovës. “Kërkesë për mocion dhe miratim Projekt-Rezolutë “Për dënimin e sulmit të armatosur...

Arrestimi i Radoiçiç/ DASH: Sulmi i planifikuar, autorët të dalin para drejtësisë

Departamenti amerikan i Shtetit thotë se sulmi i 24 shtatorit në Banjskë të Zveçanit ishte i koordinuar dhe i planifikuar mirë. Zëvendëszëdhënësi i Departamentit amerikan...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×