English

“Ahmetaj tha se jep llogari para Zotit”, Prifti: Absurde, askush s’mban përgjegjësi

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pedagogu Rezart Prifti është shprehur ish-ministri Arben Ahmetaj nuk është filozof por është hajdut.

- Advertisement -

Në një intervistë për Euronews Albania ai theksoi se deri më tani askush nuk është përgjigjur para drejtësisë duke shtuar se në vendin tonë kjo e fundit nuk ekziston.

Sipas tij Ahmetaj është shembulli i degjenerimit të sistemit shqiptar.

“Beni nuk është filozof është hajdut. Njerëzit interpretojnë poezinë e Benit. Ai mendon se është Zoti dhe të gjithë këtu përgjigjen para drejtësisë së tyre. Askush nuk është përgjigjur para drejtësisë. Këtu s’ka drejtësi. Absurdi i gjithë kësaj gjëje është se ky zotëri me letra mund të jetë perfekt. Drejtësia s’ka çfarë t’i bëjë fare. Për mua Beni është shembulli i degjenerimit të sistemit shqiptar”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?