‘Protesta e opozitës, kohë e humbur’, Rama: Vazhdojnë të financohen nga Rusia

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Edi Rama shpërfilli protestën e thirrur nga opozita, që tha se vazhdon të financohet me para ruse.

“Asnjë minutë e humbur me protestën e atyre që kanë marrë para ruse. Koha do tregojë që lidhja e tyre me paratë ruse nuk janë ndërprerë. Keqardhje për ata që i shkojnë nga pas, po tërhiqen nga pas me përfaqësuesit më të zymtë dhe më të mallkuar në këtë vend”, tha Rama.

Kryesocialisti foli në përfundim të mbledhjes së Kryesisë së Partisë Socialiste, të thirrur për të diskutuar mbi kandidaturat për kryetarë bashkie.

- Advertisement -

Mbledhja zgjati rreth dy orë. Rama tha se PS nuk do të kërkojë asnjë koalicion me parti të tjera më 14 maj.  PS ka konfirmuar jozyrtarisht disa emra, që nga Erion Veliaj për Tiranën, deri te kryebashkiaku i Gjirokastrës. Drejt konfirmimit pritet të shkojnë 60 për qind e kryebashkiakëve aktualë socialist. Dy emra duket se janë përjashtuar, Dritan Leli i Vlorës dhe kryebashkiaku i Mallakastrës.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Analisti: Ja plani i Vuçiçit për të shpëtuar të tmerrshmin Radoiçiç

Analisti Neritan Alibali tha në emisionin Now në Euronews Albania se duke e arrestuar, Serbia po e mbron Milan Radoiçiç. Alibali u shpreh se me...

A do ekstradohet Radoiçiç në Kosovë? Shpjegon juristi Spahiu

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania se nuk ka asnjë shans që Milan Radoiçiç, i...

Opozita serbe i del në krah Kosovës, akuza të forta për Vuçiç

Politikani serb, Nikola Sanduloviç deklaroi për “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania se sulmi i 24 shtatorit në veri të Kosovës ishte një...

TË FUNDIT

Analisti: Ja plani i Vuçiçit për të shpëtuar të tmerrshmin Radoiçiç

Analisti Neritan Alibali tha në emisionin Now në Euronews Albania se duke e arrestuar, Serbia po e mbron Milan Radoiçiç. Alibali u shpreh se me...

A do ekstradohet Radoiçiç në Kosovë? Shpjegon juristi Spahiu

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania se nuk ka asnjë shans që Milan Radoiçiç, i...

Opozita serbe i del në krah Kosovës, akuza të forta për Vuçiç

Politikani serb, Nikola Sanduloviç deklaroi për “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania se sulmi i 24 shtatorit në veri të Kosovës ishte një...

Aksident i rëndë në Itali, autobusi bie nga mbikalimi, të paktën 21 të vdekur

Një aksident i rëndë automobilistik është shënuar mbrëmjen e së martës në Mestre, një provincë e Venezia në Itali. Një autobus me pasagjerë doli nga...

Shtëpia e Bardhë: Serbia ka nisur tërheqjen e trupave nga kufiri me Kosovën

Serbia ka filluar t’i tërheqë trupat ushtarake përgjatë kufirit me Kosovën, tha të martën zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë për Sigurinë Kombëtare, John Kirby. “Qëkur...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×