“PS ju ofroi komisionerë?” Alibeaj-Kikisë: Turp i madh, këto i nxjerr “Foltorja”

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Mentor Kikia i ftuar në emisionin “Now” në  Euronews Albania, pyeti kryetarin e komanduar të Partisë demokratike nëse është e vërtetë se Partia Socialiste i ka ofruar komisMentor ionerë për zgjedhjet e 14 majit, duke qenë se Partia Demokratike nuk ka njerëz.

Alibeaj iu përgjigj se ky është një lajm i përhapur nga demokratët e Foltores të cilat sipas tij duan të hedhin akuza se Alibeaj po bashkëpunon me Ramën dhe se nuk ka asgjë të vërtetë në këtë gjë.

Pjesë nga biseda:

- Advertisement -

Mentor Kikia: A është e vërtetë që ka komisionerë që ua ka ofruar Partia Socialiste, sepse Partia Demokratike nuk kishte njerëz fizikisht? sikundër nuk gjetët kandidat për të gjitha bashkitë?

Enkelejd Alibeaj: Jo është lajm i improvizuar nga ata të “Foltores”, si një lajm tjetër që doli me ato pak postera që vendosëm ne, improvizuan një lajm, prodhuan nën përgjegjësinë e Partisë Socialiste. i kishin ngjitur adeziv sipër. Turp i madh! për të treguar gjasme një bashkëpunim me Partinë Socialiste. por bashkëpunimin më të madh sot e kanë ata që kanë hallin e përbashkët e që janë Edi Rama, Sali  Berisha dhe Ilir Metaj.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Drejtori i CIA-s shkon në Katar, bisedime mbi luftën Hamas-Izrael dhe pengjet

Presidenti amerikan Joe Biden ka dërguar një nga zyrtarët e tij më të besuar dhe me ndikim në Lindjen e Mesme me shpresën për...

Papa Françesku në gjendje jo të mirë shëndetësore, anulon udhëtimin për COP28

Papa Françesku ndërpreu fjalimin e tij në një ngjarje publike këtë të mërkurë, një ditë pasi ai anuloi një udhëtim në samitin e klimës...

Flet autori i këngës për Kombëtaren: S’i e harrova Gjimshitin në tekst

“O sa mirë po t’rin shiriti kapiten Berat Gjimshiti” është një pjesë e tekstit të këngës për Kombëtaren Shqiptare, “Shqipëri e madhe”,  por kjo...

TË FUNDIT

Drejtori i CIA-s shkon në Katar, bisedime mbi luftën Hamas-Izrael dhe pengjet

Presidenti amerikan Joe Biden ka dërguar një nga zyrtarët e tij më të besuar dhe me ndikim në Lindjen e Mesme me shpresën për...

Papa Françesku në gjendje jo të mirë shëndetësore, anulon udhëtimin për COP28

Papa Françesku ndërpreu fjalimin e tij në një ngjarje publike këtë të mërkurë, një ditë pasi ai anuloi një udhëtim në samitin e klimës...

Flet autori i këngës për Kombëtaren: S’i e harrova Gjimshitin në tekst

“O sa mirë po t’rin shiriti kapiten Berat Gjimshiti” është një pjesë e tekstit të këngës për Kombëtaren Shqiptare, “Shqipëri e madhe”,  por kjo...

Suedia pret që Turqia të ratifikojë “brenda javësh” pranimin në NATO

Turqia i ka thënë Suedisë se pret që të ratifikojë brenda javësh pranimin e Stokholmit në aleancën ushtarake perëndimore të NATO-s, tha ministri i...

Dita e Çlirimit, Begaj uron shqiptarët: Nderim përjetë atyre që na dhuruan lirinë

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, ka uruar shqiptarët për ditën e Çlirimit të vendit nga pushtuesit nazi-fashistë. Përmes një reagimi në Facebook, Begaj shpreh nderim...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×