Roland Bejko: Gjuha e politikanëve shumë e rëndë, kulmoi me dhunë fizike

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pedagogu Roland Bejko komentoi dhunën e ushtruar ndaj kreut të PD-së Sali Berisha dhe njoftimin e dalë ditën e djeshme për largimin e ambasadores amerikane në Tiranë Yuri Kim.

Në një intervistë për Euronews Albania, Bejko theksoi se Kim u bë pjesë e politikës që prej vitit të kaluar kur Berisha u shpall “non grata” nga SHBA.

Më tej ai theksoi se Berisha-Rama-Meta është një treshe që do të qëndrojë për shumë vite në kurriz të shqiptarëve.

- Advertisement -

“Yuri Kim  që prej vitit të kaluar u bë pjesë e debateve politike. Berisha në PD e vërtetoi se ishte një mit për mbështetësit e tij dhe për këtë arsye këto mitet janë të paprekshme. Berisha-Rama- Meta është një treshe që do të qëndrojë dhe për shumë vite të tjera në qafën e shqiptarëve dhe Shqipëria do vazhdojë në këtë rrugë siç është. Ka një lloj terrori në vend, gjuha e politikanëve është shumë e rëndë dhe kulmoi gjithë kjo dhunë verbale, ku kulmoi me dhunën fizike ndaj vet Berishës”- theksoi ai.

Më tej ai theksoi se Berishës kur i intereson dhuna e mbron, ndërsa kur nuk I intereson e kthen në çështje politike.

LEXONI GJITHASHTU: 

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

KQZ në vështirësi? Celibashi: Paguajmë mirë, por nuk po gjejmë dot operatorë sepse..

Kryekomisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi deklaroi për “Barometri” në Euronews Albania se pagesat për operatorët janë të mira, por sërish ka mungesa. “Për rekrutimin...

Kreu i KQZ tregon sa para i dha qeveria për implementimin elektronik

"Na janë vënë në dispozicion 850 mln lekë për të implementuar projektin pilot të numërimit elektronik, ne kemi kërkuar më shumë, por kaq na...

Manjani: Partitë, zero interes për informimin e qytetarëve për Këshillat Bashkiakë

Juristi Ylli Manjani tha për “Barometri” në Euronews Albania se partitë nuk kanë interes për të informuar qytetarët për Këshillat Bashkiakë. Sipas tij deri në...

TË FUNDIT

KQZ në vështirësi? Celibashi: Paguajmë mirë, por nuk po gjejmë dot operatorë sepse..

Kryekomisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi deklaroi për “Barometri” në Euronews Albania se pagesat për operatorët janë të mira, por sërish ka mungesa. “Për rekrutimin...

Kreu i KQZ tregon sa para i dha qeveria për implementimin elektronik

"Na janë vënë në dispozicion 850 mln lekë për të implementuar projektin pilot të numërimit elektronik, ne kemi kërkuar më shumë, por kaq na...

Manjani: Partitë, zero interes për informimin e qytetarëve për Këshillat Bashkiakë

Juristi Ylli Manjani tha për “Barometri” në Euronews Albania se partitë nuk kanë interes për të informuar qytetarët për Këshillat Bashkiakë. Sipas tij deri në...

“14 maji”, Celibashi: Fleta e votimit do jetë më e thjeshtë se në zgjedhjet e 2019-s

Kryekomisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi deklaroi se fleta e votimit për  zgjedhjet lokale të 14 majit, do të jetë më e thjeshtë se...

EMRAT| Policia heq kamerat e vendosura nga 2 kriminelët në Devoll

Në fshatin Baban dhe në qytetin e Bilishtit policia ka sekuestruar kamera që u përkisnin dy shtetasve me precedentë penalë. Nga kontrolli i komisariatit të...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×