Rrëfimi nga Ukraina: Kolegu im ka një vit që ka humbur, nuk dihet nëse është gjallë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Teksa sot shënohet 1 vit nga fillimi i luftës në Ukrainë, shumë ukrainas kanë humbur jetën dhe të tjerë rezultojnë të zhdukur.

Ukrainasja Nadija Afanasieva deklaroi për emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, se një koleg i saj është zhdukur prej një viti dhe ende nuk dihet nëse është gjallë.

Afanasieva tha se shumë miq të saj janë angazhuar në ushtri.

- Advertisement -

“Unë, nga familja ime e afërt askush nuk ka pësuar një vuajtje të tillë, por nga organizata ime, miqtë e mi, një koleg i imi është zhdukur dhe ka një vit që nuk dëgjojmë fare për të. Kjo është situata ime.

Sigurisht që kam edhe miq të tjerë që janë angazhuar në ushtri, por të gjithë e kuptojnë që kjo është përgjegjësia jonë primare, madje është përgjegjësia jonë që pas luftës që ta rigjenerojmë Ukrainën dhe shoqërinë tonë”, theksoi ajo.

LEXONI GJITHASHTU


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Gazetari zbulon prapaskenat: Po mos ishte Kim, në krye të SPAK s’do ishte Dumani

Gazetari Eni Ferhati tha në emisionin Now në Euronews Albania se nuk përjashtohet mundësia që brenda Prokurorisë së Posaçme mund të ketë segmente të...

Vallai i Liridonës zbulon se është kontaktuar nga disa persona: Çfarë kanë ofruar

Vëllai i Liridona Ademajt, Leondardi, ka bërë të ditur se shumë qytetarë i ofrohen me informacione për ngjarjen që lidhet me vrasjen e motrës...

Arian Çani: Beleri më merr shpesh në telefon, për çfarë i ka bërë “mirë” burgu

Gazetari Arian Çani është shprehur se zhvillon biseda të shpeshta telefonike me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Belerin, i cili ndodhet në paraburgim...

TË FUNDIT

Gazetari zbulon prapaskenat: Po mos ishte Kim, në krye të SPAK s’do ishte Dumani

Gazetari Eni Ferhati tha në emisionin Now në Euronews Albania se nuk përjashtohet mundësia që brenda Prokurorisë së Posaçme mund të ketë segmente të...

Vallai i Liridonës zbulon se është kontaktuar nga disa persona: Çfarë kanë ofruar

Vëllai i Liridona Ademajt, Leondardi, ka bërë të ditur se shumë qytetarë i ofrohen me informacione për ngjarjen që lidhet me vrasjen e motrës...

Arian Çani: Beleri më merr shpesh në telefon, për çfarë i ka bërë “mirë” burgu

Gazetari Arian Çani është shprehur se zhvillon biseda të shpeshta telefonike me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Belerin, i cili ndodhet në paraburgim...

Në të njëjtin burg me Dakon dhe Kokën, Fredi Beleri: Ja si ja kaloj me ta

Kryetari i zgjedhur i bashkisë Himarë, Fredi Beleri i cili ndodhet në paraburgimin e Durrësit prej 7 muajsh tregoi në një intervistë ekskluzive për...

“Ne himariotët jemi kokëfortë”- Beleri: S’do ja dilni me mua, ju hajdutët e pronave

Kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës, Fredi Beleri, është shprehur se shkeljet e ligjit dhe vjedhja e votave për të cilat ai akuzohet dhe po...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×