Rritja e pagave të deputetëve, Rama: Unë do votoj kundër, por 1 votë kam

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryeministri Edi Rama tha në seancën plenare të kësaj të enjteje se është shumë krenarë për arritjen e reformës së rritjes së pagave.

Megjithatë ai tha se kjo rritje nuk duhej bërë menjëherë, por në momentin që futet në fuqi në momentin kur hyn në fuqi e gjithë paketa e rritjes së pagave, por sipas tij vetëm ai dhe Erion Braçe janë kundër.

“Unë për rritjen e pagave jam shumë krenarë dhe dua t’i falënderojë nga zemra të gjithë deputetët sepse është puna e deputetëve në gjithë këto vite sepse është rezultat reformash, rezultat ligjesh është rezultat përpjekjesh. dua të falënderoj edhe të gjithë anëtarët e kabinetit që kanë punuar që nga dita e parë në 2013 deri më sot, se ky është rezultat i përpjekjeve shumë të mëdha.

- Advertisement -

Dua t’ju them se për pikën e rritjes së pagave për deputetë dhe ministra, unë jam kundra që ajo të futet në fuqi menjëherë. sajo duhet të futet në fuqie në momentin që futet në fuqi në momentin kur hyn në fuqi e gjithë paketa e rritjes së pagave. Por unë një jam, bashkë me Erion Braçen”,-tha kryeministri Rama.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Gazetari zbulon prapaskenat: Po mos ishte Kim, në krye të SPAK s’do ishte Dumani

Gazetari Eni Ferhati tha në emisionin Now në Euronews Albania se nuk përjashtohet mundësia që brenda Prokurorisë së Posaçme mund të ketë segmente të...

Vallai i Liridonës zbulon se është kontaktuar nga disa persona: Çfarë kanë ofruar

Vëllai i Liridona Ademajt, Leondardi, ka bërë të ditur se shumë qytetarë i ofrohen me informacione për ngjarjen që lidhet me vrasjen e motrës...

Arian Çani: Beleri më merr shpesh në telefon, për çfarë i ka bërë “mirë” burgu

Gazetari Arian Çani është shprehur se zhvillon biseda të shpeshta telefonike me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Belerin, i cili ndodhet në paraburgim...

TË FUNDIT

Gazetari zbulon prapaskenat: Po mos ishte Kim, në krye të SPAK s’do ishte Dumani

Gazetari Eni Ferhati tha në emisionin Now në Euronews Albania se nuk përjashtohet mundësia që brenda Prokurorisë së Posaçme mund të ketë segmente të...

Vallai i Liridonës zbulon se është kontaktuar nga disa persona: Çfarë kanë ofruar

Vëllai i Liridona Ademajt, Leondardi, ka bërë të ditur se shumë qytetarë i ofrohen me informacione për ngjarjen që lidhet me vrasjen e motrës...

Arian Çani: Beleri më merr shpesh në telefon, për çfarë i ka bërë “mirë” burgu

Gazetari Arian Çani është shprehur se zhvillon biseda të shpeshta telefonike me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Belerin, i cili ndodhet në paraburgim...

Në të njëjtin burg me Dakon dhe Kokën, Fredi Beleri: Ja si ja kaloj me ta

Kryetari i zgjedhur i bashkisë Himarë, Fredi Beleri i cili ndodhet në paraburgimin e Durrësit prej 7 muajsh tregoi në një intervistë ekskluzive për...

“Ne himariotët jemi kokëfortë”- Beleri: S’do ja dilni me mua, ju hajdutët e pronave

Kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës, Fredi Beleri, është shprehur se shkeljet e ligjit dhe vjedhja e votave për të cilat ai akuzohet dhe po...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×